GÜMÜŞHANE KENT KONSEYİ, YEREL YÖNETİŞİM ÇALIŞTAYINA KATILDI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE KENT KONSEYİ, YEREL YÖNETİŞİM ÇALIŞTAYINA KATILDI

Giriş Tarihi: 29 Ekim 2016 - 14:40

Son Güncelleme: 29 Ekim 2016 - 14:40

İstanbul Zeytinburnu Belediyesi, Zeytinburnu Kent Konseyi ve UCLG-MEWA Yerel Yönetişim Komitesi ortak organizasyonu ile Zeytinburnu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Yerel Yönetişim ve Kent Konseyleri Çalıştayı”, 27-28 Ekim 2016 Perşembe ve Cuma günleri İstanbul’da gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Zeytinburnu Belediye Başkanı ve UCLG-MEWA Yerel Yönetişim Komitesi Başkanı Murat Aydın, Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Gülay Sarışen, UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ve çok sayıda İl ve ilçe kent konseyi temsilcisi katıldı.

Toplantıda oluşturulan çalıştay grupları iki gün boyunca kent konseyinin çeşitli sorunlarını tartıştılar.

Toplantıya Gümüşhane Kent Konseyi’ni temsilen Başkan Hasan Pir, Başkan Vekili Ömer Salantur ve Genel Kurul üyesi Yusuf Sadık katıldı.

Çalıştayda ortaya çıkan görüşler, ilgililer tarafından Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa ve hükümet yetkilileriyle belediyelere gönderilecek.

image_print

HABERLER