Gümüşhane MEB okullarında yeniden heyecan başladı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

20 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane MEB okullarında yeniden heyecan başladı

Giriş Tarihi: 02 Eylül 2021 - 0:00

Son Güncelleme: 02 Eylül 2021 - 0:01

Gümüşhane il genelinde bugün, 53 İlkokulunda ve 9 Anaokulunda Bin 697 birinci sınıf, Bin 121 anaokulu öğrencimiz ile toplam 2,818 minik öğrencilerimiz okullarına merhaba dedi.

Öğrencilerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde zaman zaman ayrı kaldığı okullar, yüz yüze eğitim kapsamında kapılarını miniklere açtı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Işıl Sema Doğan İlkokulu, Merkez Atatürk Ortaokulu ve Yusuf Çiftçioğlu İlkokunu ziyaret ederek ilkokul birinci sınıf öğrencileri için başlayan uyum eğitim programını ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında öğrenciler ve veliler ile bir süre sohbet eden Müdür Miraç Sünnetci “2021-2022 eğitim-öğretim yılı yüz yüze eğitim şu an için sadece okul öncesi öğrencileri ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için başlayacak, ardından tüm eğitim kademelerindeki öğrencilerimizle eğitim öğretim yılı başlatmış olacağız. Ayrıca ilk defa okulla tanışacak miniklerin virüsten en iyi şekilde korunmaları için okullar, sosyal mesafe ve hijyen şartlarına göre hazırladık” dedi.

Müdür Sünnetci, “COVİD19 salgını sebebiyle bizlerde olduğu gibi Çocuklarımız da okullara hasret kaldı. İnşallah normalleşme ile birlikte çocuklarımız öğretmenlerimize, öğretmenlerimiz de çocuklarımıza kavuşmuş olacak” dedi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – 01.09.2021

image_print

HABERLER