GÜMÜŞHANE MHP’DEN AFRİN’E GÖNÜLLÜ ASKERLİK BAŞVURUSU - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

19 Ağustos 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE MHP’DEN AFRİN’E GÖNÜLLÜ ASKERLİK BAŞVURUSU

Son Güncelleme :

29 Ocak 2018 - 15:05

*MHP Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın öncülüğünde bir grup parti üyesi, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için 29 Ocak 2018 Pazartesi günü gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Gümüşhane’de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi bir grup, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek için gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

MHP Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın öncülüğünde Gümüşhane Askerlik Şubesi Başkanlığı’na gelen grup üyeleri, gönüllü askerlik için başvuru dilekçelerini yetkililere teslim etti.

Burada grup adına açıklama yapan Aydın, yürütülen operasyonları kayıtsız, şartsız desteklediklerini söyledi.

Operasyona ve Mehmetçik’e desteklerini ifade etmek adına ülküdaşlarıyla gönüllü askerlik başvurusunda bulunduklarını bildiren Aydın: “Kutsal saydığımız devletimizin varlığı ve bütünlüğü için mücadele eden kardeşlerimize moral ve yardımcı olmak adına gönüllü olarak Afrin’e gitmek için dilekçelerimizi verdik. Siyasi parti olarak bizim var oluş, kuruluş gayemiz devlet ebet müddettir. Devlet yoksa partinin var olmasının hiç bir anlamı yoktur.” diye konuştu.

Aydın, Zeytin Dalı Harekatı’nda görev verildiğinde güvenlik güçlerine siper olmakta kararlı olduklarını vurgulayarak, “Gözünü kırpmadan onlara sıkılacak kurşunun önüne atlayacak milyonlarca ülkücü var ve her an hazır kıta bekliyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim askerimizi her türlü kazadan, beladan, afetten korusun. Yolunuz açık, gazanız mübarek olsun.” ifadelerini kullandı.

(Kaynak: Gumushane Olay gazetesi  İnternet Sitesi – 29.01.2018)

 

image_print