Gümüşhane Millet Bahçesi 26 Ağustos'ta İhale Edilecek - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Millet Bahçesi 26 Ağustos’ta İhale Edilecek

Giriş Tarihi: 01 Ağustos 2022 - 21:47

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2022 - 21:47

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Gümüşhane kent merkezinde yapılacak olan Millet Bahçesi ve sosyal donatılar ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi 26 Ağustos’ta ihale edilecek.

Hem TOKİ’nin sayfasında hem de EKAP’ta yayımlanan ilana göre ihale 26 Ağustos 2022 Cuma günü 14.30’da e-ihale olarak yapılacak.

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde yer teslimi yapılarak işle başlanacak ihalenin süresi yer tesliminden itibaren 400 takvim günü olarak belirlendi.

 “Karaer Mahallesi Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” şeklinde açıklanan ihalede konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak plan 5.559,01 m² İnşaat Alanına Sahip Sosyal Donatılar ve 15.330,50 m² Alanda Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon Alanları Yapımı İşi gerçekleştirilecek.

İhalenin teknik dosyasına göre içerisinde bolca yeşil alan ve ağaç, yürüyüş yolları, meydan, kapalı otopark, su deposu ve millet kıraathanesi bulunan işte Halk Eğitimi Merkezi’nin olduğu kısım ihale dışı alan olarak belirlendi.

 Projede içerisinde elektrikli araçların şarj edilebileceği 6 üniteli, 113 araç kapasiteli, 4 bin metrekarelik kapalı otopark ile kütüphanesi, mutfağı, kafesiyle 361 metrekarelik Millet Kıraathanesi bulunuyor.

Eski Adliye binası ve Hükümet Konağının bulunduğu alanın Millet Kıraathanesi olarak planlandığı proje tamamlandığında kent merkezinin çehresi değişecek.

İhale edilecek Millet Bahçesi Vaziyet planına göre halen mevcut binalardan Hükümet konağı, eski adliye binası, Milli Eğitim Müdürlüğü binası yıkılacak ve bunların olduğu mekânlara millet bahçesi yapılmış olacak.

Daha önceki planlamalarda proje içine alınması düşünülen yeni hükümet binası yapımının ihaleye çıkacak projede yer almadığı görüldü.

MEVCUT KURUMLAR NEREYE TAŞINACAK?

26 Ağustos’ta ihalesi yapılacak olan Gümüşhane Millet Bahçesi alanında yer alan Hükümet Binası içindeki Gümüşhane Valiliği ile diğer kurumların ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hangi binalarda hizmet verecekleri ve ne zaman taşınacakları ise merak konusu oldu.

image_print

HABERLER