Gümüşhane Milletvekili Pektaş’tan Tunus İçin Destek Mektubu - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Milletvekili Pektaş’tan Tunus İçin Destek Mektubu

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2021 - 23:19

Son Güncelleme: 27 Temmuz 2021 - 23:23

AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve TBMM Türkiye-Tunus Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Cihan Pektaş, Tunus’ta meydana gelen darbeyi reddettiklerini belirterek her zaman demokrasinin tarafında olduklarını söyledi.

Tunus-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Eş-Başkanı Hatem Karoui’ye konuyla ilgili mektup yazan Pektaş, “Türkiye ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak her zaman ve her yerde demokrasinin ve seçilmiş parlamentonun tarafındayız ve her daim kardeş Tunus halkının yanındayız” dedi.

Dost ve kardeş ülke Tunus’ta demokratik sürecin ve parlamentonun askıya alınarak halkın demokratik iradesinin yok sayılmasını ve hükümetin görevden el çektirilmesini hukuk ve demokrasi adına kaygı verici bulduklarını ve reddettiklerini ifade eden Pektaş, “Anayasal meşruiyeti ve halk desteği olmayan girişimleri kınıyoruz. Halk iradesini yok sayan bu girişimden bir an önce dönülmesini temenni ediyoruz. Seçilmiş parlamentonun ve halkın iradesini temsil eden milletvekillerinin görevlerini ifa etmekten alıkonulması, anayasal düzene karşı işlenmiş bir darbe niteliğindedir. Tüm kalbimle inanıyorum ki milletvekilleri ve demokrasi yolunda bugüne kadar pek çok sıkıntıyı göğüsleyen Tunus halkı; anayasal düzene, demokrasiye ve hukuka sahip çıkacaktır. Türkiye ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak her zaman ve her yerde demokrasinin ve seçilmiş parlamentonun tarafındayız ve her daim kardeş Tunus halkının yanındayız” diye konuştu.

image_print

HABERLER