Gümüşhane Milli Eğitim Camiası'ndan Suriye Mazlumları İçin Anlamlı Bağış - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Milli Eğitim Camiası’ndan Suriye Mazlumları İçin Anlamlı Bağış

Giriş Tarihi: 06 Mart 2021 - 13:00

Son Güncelleme: 06 Mart 2021 - 13:00

Gümüşhane eğitim camiası Suriye’de yapılacak konutlar için 37 bin TL yardımda bulundu.

2019 yılında Suriye’de İdlib’e yönelik saldırılar nedeniyle yeniden başlayan göç dalgası sonucunda yüzbinlerce insan evlerini terk ederek Türkiye sınırına yakın bölgelere göç etmeye başladı. Her şeyi geride bırakarak yollara düşen ailelerin camiler ve çadırlar dışında başlarını sokacak bir ortamları yok. Kış şartlarının ağırlaşması nedeniyle bölgede nitelikli barınma ihtiyacı hayati öneme sahip durumda.

Savaşın başladığı günden bu yana eğitimden hayri hizmetlere kadar pek çok alanda Suriye halkına destek olan Türkiye Diyanet Vakfı da ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi veren aileler için başlattığı “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” kampanyası ile başta yetim ve engelli aileler olmak üzere savaş mağduru ailelerin bir nebze de olsa yaşam standartlarını iyi hale getirmeyi amaçlıyor.

Kampanya kapsamında sınır ötesinde her türlü insani koşulların düşünüldüğü 30 metrekare büyüklüğünde 2 odalı, içerisinde banyosu, tuvaleti, mutfağı bulunan, çatısı sacdan imal edilecek, her türlü hava şartlarına dayanıklı betonarme iyilik konutları inşa edilecek.

Bu kapsamda Türkiye Diyanet Vakfı Gümüşhane şubesi tarafından yürütülen kampanyaya Gümüşhane İl Millli Eğitim Müdürlüğü tarafından destek verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim çalışanlarının bağışladığı yaklaşık 37.000,00 TL yi Türkiye Diyanet Vakfına teslim etti.

İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı ŞIK, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’ı ziyarette ederek, hem bağış makbusunu verip hem de örnek davranışları nedeniyle milli eğitim camiasına teşekkür etti.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE İL MÜFTÜLÜĞÜ

image_print