GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE MİLLİ EĞİTİM’DEN ÇALIŞAN ANNELER İÇİN MÜJDELİ HABER

90 views
20 Haziran 2019 - 10:35

Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü okul öncesi çağda çocuğu olan çalışan anneleri düşünerek Nesrin Halit Zarbun Anaokulu’nda yaz okulu açma kararı aldı.

Yaz okulu; çalışan anne-babalara yardımcı olmak, yaz döneminde çocukların gelişimlerine katkı sağlamak ve tatil dönemini çocuklar açısından verimli kılabilmek amacıyla Nesrin Halit Zarbun Anaokulu’nda açılacak.

Açılacak yaz okulu 17 Haziran-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında faaliyet gösterecek ve eğitim saatleri yarım gün ve tam gün şeklinde olacak.

Açılacak olan yaz okulunda, okul öncesi eğitim etkinliklerinden olan sanat, müzik, fen – doğa, matematik, Türkçe dil, drama, oyun etkinlerinin yanı sıra, çocukların sosyal-duygusal gelişimlerine büyük ölçüde katkı sağlayacak olan din ve değerler eğitimi, yüzme kursu, jimnastik, halk oyunları, İngilizce ve satranç eğitimlerine yer verilmektedir. Hedef kitlesi 33 – 70 ay arası çocuklar olan yaz okulunda, okula yeni başlayacak olan çocukların da okula uyumunun sağlanması hedeflenmekte.

Özellikle sosyal aktivitelere ağırlık verilen yaz okulu eğitim programında çocukların grup içi iletişim becerilerinin, yaratıcı ve özgün düşünme becerilerinin, kendi bedenini tanıma ve kullanma becerilerinin artırılması, ruhsal olarak duygu boşalımının sağlanması için fırsatlar yaratılarak, çocukların çok yönlü gelişimini sağlamak hedeflenmekte. Ayrıca çocuklara, hafızalarında rengârenk anıların kalacağı, keyifli, mutlu bir yaz dönemi geçirerek eğlenerek öğrenme sağlayabilecekleri ortam oluşturuldu.

Nesrin Halit Zarbun Anaokulu telefonu: 0 456 213 15 22

KAYNAK: GÜMÜŞHANE MİLLİ EĞİİTM MÜDÜRLÜĞÜ – 20.6.2019

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.