Gümüşhane Milli Eğitim’den Teknofest’e Büyük İlgi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Mayıs 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Milli Eğitim’den Teknofest’e Büyük İlgi

Son Güncelleme :

04 Mart 2022 - 15:29

30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan  TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne bu yıl Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardan rekor sayılacak sayıda başvuru yapıldı.

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen, ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmek için yola çıkan, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST yarışmalarına Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardan yüksek seviyede müracaat gerçekleşti.

Edinilen bilgiye göre İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi’nin de bizzat ilgilenmesi sonucu olarak 2022 yılında 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda yapılacak olan TEKNOFEST etkinliğine Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardan 169 başvuru yapıldı. Geçen yıl yapılan festivalde bu sayı 27 idi.   169 başvuru ile Gümüşhane Milli Eğitim okullarından bu sene yapılan başvuru sayıları 2021 yılında yapılan başvurulara göre %  525 lik bir artış göstermiş oldu.

Diğer taraftan Gümüşhane’de TÜBİTAK Araştırma projelerinde de geçen yıla oranla % 80 lik bir artış gerçekleşerek müracaat sayısı 63 oldu. 2021 yılında TÜBİTAK proje başvuru sayısı 35 iken 2021-2022 döneminde başvuru sayısı 63 oldu.

image_print