GÜMÜŞHANE MÜFTÜLÜĞÜ EVLİLİK SEMİNERLERİ VERECEK - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE MÜFTÜLÜĞÜ EVLİLİK SEMİNERLERİ VERECEK

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2019 - 21:07

Son Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 21:07

Gümüşhane İl Müftü Yardımcısı Sümeyra Benzouıne ve beraberindeki heyet, ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda topluma dini ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmek amacıyla, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın himayelerinde Gümüşhane İl Müftülüğü koordinesinde 2020 Ocak ayında başlayacak olan “Evliliğe İlk Adım” seminerleriyle ilgili bilgilendirme amacıyla Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’i makamında ziyaret etti.

Görüşmede aile müessesesinin sağlam temeller üzerine inşa edilmesinin önemine vurgu yapan Vali Taşbilek: “Kurulacak olan ve yeni kurulan ailelerin huzurlu bir şekilde devamının sağlanması, toplumumuzun geleceği açısından çok önemli bir husus. Sevgi, merhamet ve adalet bilincinin sağlam bir şekilde geleceğe aktarılmasının temeli aile içinde bu bilincin yerleşmesidir. İnanıyorum ki düzenlenecek olan seminerler, dini ve ahlaki bilgilerin rehberliğinde sağlam temelleri olan aileler kurmamıza vesile olacaktır” dedi.

Haftada iki seminer olmak üzere dört hafta sürecek olan program nişanlı ve yeni evli çiftlere özel olacak.

image_print

HABERLER