GÜMÜŞHANE MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI DEMİR'DEN MESAJ VAR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE MUHTARLAR DERNEK BAŞKANI DEMİR’DEN MESAJ VAR

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2019 - 19:48

Son Güncelleme: 17 Ekim 2019 - 19:58

Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir, 19 Ekim 2019 Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Demir’in mesajı şöyledir:

GÜRBÜZ DEMİR’İN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

“Birincisini 2016 yılında kutladığımız ve bugün 4. sünü  kutlayacağımız “19 Ekim Muhtarlar Günümüz”ün bütün camiamıza hayırlı olmasını diliyor, tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü kutluyorum.

Muhtarlık müessesesinin etkinliğinin artırılması ve korunmasına ilişkin yapılan iyileştirmelerin her adımında bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve emeği geçenlere yürek dolusu selam ve saygılarımızı iletmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile sorunlarımızın yetkili makamlara iletilmesi ve takip edilmesi amacıyla büyükşehir belediyelerinde muhtarlar dairesi başkanlığı, diğer belediyelerde ise muhtarlar müdürlüğü kurulmuştur.

Muhtarlarımızın en önemli talepleri arasında yer alan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesi gerçekleşmiş olup, 882,65 TL olan aylık pirimimiz devletimiz tarafından karşılanmaktadır.

2002 yılında bir muhtar 97 TL ödenek alırken bugün 2026 TL almaktadır. En az bir dönem muhtarlık yapan muhtarlarımız görevi sona erdikten sonra 5687 TL silah ruhsat harcından muaf tutulmuştur.

190 yıllık geçmişi olan bu müessesenin fedakar neferleri olarak muhtarlık seçimlerinin de adaylık usulüne göre yapılması ve muhtarlıkla ilgili yasaların düzenlenmesi ve muhtarlıklara tüzel kişiliğin tekrar verilmesi öncelikli taleplerimiz arasındadır.

Bu vesileyle 1829 dan bugüne varlığını zor şartlarda devam ettirip vefat eden tüm muhtarlarımıza ve özellikle görevleri başında şehit edilen muhtarlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.

Son yıllarda altın çağını yaşayan muhtarlık müessesesi için şimdiye kadar yapılanlarda büyük emekleri olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, bu günümüzün kutlamasında bizlerden desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’e, Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen’e, ve günümüzün kutlanmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.

Ayrıca Kahraman silahlı kuvvetlerimizin Suriye’de başlatmış olduğu “Barış Pınarı Harekatı” nı Gümüşhane köy ve mahalle muhtarları olarak destekliyor, ordumuzun bu sefer de muzaffer olması için yüce Allah’a dua ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize de acil şifa diliyorum.

 Saygılarımla. 17. 10.2019″

 GÜRBÜZ DEMİR

Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı

image_print

HABERLER