GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE STK’LARINDAN AFRİN İÇİN İL JANDARMA KOMUTANINA DESTEK ZİYARETİ

GÜMÜŞHANE STK’LARINDAN AFRİN İÇİN İL JANDARMA KOMUTANINA DESTEK ZİYARETİ
113 views
24 Ocak 2018 - 21:04

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonu ile bir araya gelen Gümüşhane sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileri ve işadamları,  ordumuz   tarafından  Afrin de başlatılan “Zeytin Dalı” operasyonunda görev yapan askerlerimize destek olmak amacıyla 24 Ocak 2018 Çarşamba günü Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir  Danışan ile görüştüler.

Ziyaret kapsamında Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışana Türk Bayrağı   takdim eden  Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, ayrıca  “Zeytin Dalı operasyonunda görev yapan askerlerimiz için  tüm sivil toplum kuruluşları adına  bir basın bildirisi okudu.

 

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay’ın Gümüşhane Sivil Toplum  Kuruluşları adına okuduğu  Basın Bildirisi şöyledir:

   DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

‘ZEYTİN DALI HAREKATI’ NI DESTEKLİYORUZ

GTSO, TÜRK-İŞ, TESK, MEMUR-SEN, HAK-İŞ, TZOB, SAĞLIK-SEN, KAMU-SEN, ORMAN-İŞ,MALİ MÜŞAVİRLER ODASI, ESNAF VE SANATKARLAR KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ, KENT KONSEYİ, SANATKARLAR ODASI, GAZETECİLER CEMİYETİ, BAKKALLAR VE MANİFATURACILAR ODASI, SANATKARLAR ODASI VE  GÜMÜŞHANELİ İŞADAMALARIMIZ  olarak buradayız, sizler aracılığıyla hem İlimiz, hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz.

Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım atmıştır. Bölgeyi terör örgütlerinden temizleyerek huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek amacıyla Afrin’de sınır ötesi harekât başlamıştır.

Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye, uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır.

Zeytin Dalı Harekâtı, evrensel hukuk ve BMGK terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır.

Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekât, meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur.

Herkes şunu artık görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir.

Aynı zamanda da sivillerin ve masumların korunmasına azami dikkat gösterilmektedir.

Zaten bunu Fırat Kalkanı operasyonunda da gösterdik. Önceden terörün hâkim olduğu bölgede hayat normale döndü, barış ve huzur geldi.

Yurtlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlamış olduk.

Bu nedenle, Türkiye’nin başlattığı her 2 harekât da, Suriyeli göçmenler ve mazlum durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir.

Tüm uluslararası camiayı da, teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.

Öte yandan bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyada oluşturulabilecek bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir. Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Her 3 büyük siyasi partimize de, aynen 15 Temmuz’da olduğu gibi, ülke menfaati için gösterdikleri ortak ve kararlı duruşları için ayrıca teşekkür ediyoruz.

Gümüşhane Sivil Toplumu ve iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.

Yurdumuz ve bütün Güvenlik Güçlerimiz Allah’a emanet olun.

Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığına yapılan ziyarete : Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Ceylan ve Süleyman Köprülü,  Gümüşhane Es.ve San.Od. Birl. Bşk. Ali İsmail Daltaban, MEMUR-SEN İl Temsilcisi  Musa Uncu, KAMU-SEN İl Temsilcisi Mustafa Fevzi Akçay, TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Cevdet Şişman, HAK-İŞ İl Temsilcisi  Hakan ASLAN, TZOB İl Temsilcisi Adem Okur,  SAĞLIK-SEN İl Temsilcisi Yunus Yılmaz, ORMAN-İŞ İl Temsilcisi Filiz Bozkır, S.M.M.O Başkanı Turan Kartal, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Rıfat Çilenk, Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir, Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Kullukçu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü, Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı Leyla Bostancı , İlimiz işadamlarından Zekai Araz ve Kemal Araz ile GTSO Personellerinden Zafer Ciğerci ve Cahit Bal katıldı.

(Kaynak: Cahit Bal, GTSO Basın Bürosu)

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.