GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

19 Ağustos 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ AMASYA ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Son Güncelleme :

05 Şubat 2018 - 23:45

Gümüşhane Üniversitesi ile Amasya Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyaret etti.

İki üniversite arasında yapılan anlaşma gereği “Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından belirlenen Öğretmenlik Alanları Atama ve Ders Okutma Esaslarına ilişkin çizelgede yer alan bölümlere uygun programlarda öğrenim gören öğrencilerin başvuru yapabilecekleri Uzaktan Eğitim ve Uygulamalı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programının ortaklaşa yürütülmesi ile ilgili protokol imzalandı. İmzalanan bu protokol ile birlikte en az iki yarıyılda yapılacak olan Uzaktan Eğitim ve Uygulamalı Pedagojik Formasyon Eğitiminin öğretmenlik uygulama dersleri Gümüşhane’de yürütülecek. Yapılan anlaşma ile Gümüşhane Üniversitesi’nin lisans programlarının 3. ve 4. sınıflarında öğrenim gören ve mezun olan öğrenciler Uzaktan Eğitim ve Uygulamalı Pedagojik Formasyon Eğitimi programına kolaylıkla başvurabileceklerdir.

(Kaynak: Niyazi Poyraz – Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü- 05.02.2018)

image_print