Gümüşhane Üniversitesi’nde 2023-2027 Dönemi Stratejik Plan Çalışmalarına Başlandı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Üniversitesi’nde 2023-2027 Dönemi Stratejik Plan Çalışmalarına Başlandı

Giriş Tarihi: 09 Temmuz 2021 - 21:23

Son Güncelleme: 09 Temmuz 2021 - 21:25

Gümüşhane Üniversitesi’nde 2023-2027 Stratejik Plan Çalışmaları için ilk toplantı Rektörlük Senato Salonu’nda Rektör Yardımcısı ve Stratejik Planlama Ekip Başkanı Prof. Dr. Günay Çakır başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, Stratejik Plana ilişkin çalışma takvimi, hazırlık aşamaları, durum analizi, geleceğe bakış ve farklılaşma stratejisi gibi adımlar ele alındı. Komisyon üyelerince, durum analizi bölümünde yapılması planlanan; öğrenci, akademik ve idari personel, akademik faaliyet analizi ve dış paydaş (diğer kurum ve kuruluşlar ile şehir halkı) anketleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

2023-2027 Dönemi Stratejik Planı’nın yükseköğretim camiası, Gümüşhane Üniversitesi, Gümüşhane ili ve bütün paydaşlara hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek; “Hazırlanacak stratejik planda Üniversitemizin misyon ve vizyonunun, önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde takip edilecek amaç, hedef ve göstergeleri belirlenecektir. Adı geçen çalışma; bilimsel, teknolojik ve sosyal boyutuyla eğitim ve araştırmadaki mükemmelliğini ve liderliğini sürdürmek yolundaki amaç, hedef ve stratejilere ulaşmak için Üniversitemize rehberlik edecektir. Bu kapsamda ilk toplantımız Rektörlük Senato salonunda Stratejik Planlama ekibince gerçekleştirildi. Toplantıda Stratejik Plana ilişkin çalışma takvimi gözden geçirilerek hazırlık aşamaları, durum analizi, geleceğe bakış ve farklılaşma stratejisi adımları ayrıntılı olarak incelendi. Bu vesileyle çalışmalarından dolayı komisyon üyelerimize ve katkı sağlayan personelimize teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ 08.07.2021

 

image_print

HABERLER