GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE "GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ" KONUŞULDU - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE “GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ” KONUŞULDU

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2019 - 21:08

Son Güncelleme: 25 Eylül 2019 - 21:10

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) öncülüğünde gerçekleştirilen “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konulu toplantıların altıncısına Gümüşhane Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Toplantıya Gümüşhane Ünivesitesi yetkilileri, DOKA, Giresun Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Trabzon Teknokent yetkilileri katıldı.

Toplantıda, çalışma grubunun 3 yıllık eylem planı, eğitim planlaması, TR90 bölgesi mentör havuzu çalışması, girişimcilik haftası etkinliklerinin planlanarak hazırlıkların başlatılması, saha araştırmaları ve proje önerileri görüşüldü.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek toplantı hakkında şunları söyledi:

“Gümüşhane Üniversitesi olarak ilimizin ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda gelişmesine katkı göstermek amacıyla çeşitli projelere imza attık. Üniversitemizdeki akademisyenlerin ve öğrencilerin var olan iş fikirlerinin, prototip haline gelmiş tasarımlarının veya ticari ürüne dönüşebilecek her türlü çalışmalarının ekonomiye kazandırılabilmesi amacıyla farkındalığın artırılması için çalışmalara devam ediyoruz. DOKA öncülüğünde gerçekleştirilen ‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi’ konulu bu toplantıyla birlikte hızlı bir şekilde faaliyete başlanması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Böylece hem ilimizin hem üniversitemizin hem de bölgemizin girişimcilik ekosisteminin daha iyi seviyelere ulaşmasını hedefliyoruz. Toplantının gerçekleştirilmesinde başta DOKA yetkilileri olmak üzere KÜSİ il temsilcimiz ve katılan tüm akademisyenlere teşekkür ediyorum.”

image_print