GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE “GÜDEM” AÇILDI

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE “GÜDEM” AÇILDI
159 views
11 Şubat 2019 - 15:24

Gümüşhane Üniversitesi Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜDEM), yabancı dil eğitimlerine başlıyor.

Türkçe ve yabancı dillerde araştırma ve uygulama, eğitim ve öğretim yapmak, anılan dillerden yararlanılmasına hizmet etmek amacıyla açılan Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GÜDEM) tarafından İngilizce, YDS/YÖKDİL, Genel İngilizce ve Arapça Konuşma eğitimleri verilecek.

15 Şubat’ta başlayacak kayıtlar ile birlikte yapılacak seviye tespit sınavının ardından 23 Şubat-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlere dileyen herkes katılabilecek.

Yabancı dil eğitiminin ülkemizde bir gereklilik olduğunun altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek verilecek eğitimler hakkında şunları söyledi:

“Günümüzde teknolojinin ve bilimin hızla gelişmesi bireyler arasındaki iş bulma rekabetini de artırdı. Bütün işlerde artık yabancı dil bir gereklilik haline geldi. Bugün bizler dünya ile yarışıyoruz. Bu yarışta yabancı dili ne kadar iyi bir şekilde bilirsek, bizler için bir avantaj olacaktır. Çünkü insanlar bilgileri elde etmek için o bilgilerin dilini bilmek zorundalar. Mesela mühendis olacak kişi, dünyadaki mühendislikle ilgili gelişmeleri takip etmek için yabancı dile ihtiyaç duyacaktır. Mesleki kariyer edinme ve alanında uzmanlaşmak için iyi bir dil eğitimi almak büyük önem taşıyor. Yine kişisel merakı ile bilim hakkında bilgi almak isteyen bir insan, yabancı dillerde yaptığı araştırmalarda daha çok kaynağa ulaşacaktır. Bu nedenle de üniversitemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren GÜDEM tarafından açılan bu eğitimler büyük önem taşımaktadır. Dileyen herkesi bu eğitimlerimize bekliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Eğitim ve ücretler ile ilgili detaylı bilgiye Gümüşhane Üniversitesi’nin http://gudem.gumushane.edu.tr adresinden ve 0456 233 10 00 (Dahili: 1666) numaralı telefondan ulaşılabilecek.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.