Gümüşhane Üniversitesi’nde Sınav Güvenliği Toplantısı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Üniversitesi’nde Sınav Güvenliği Toplantısı

Giriş Tarihi: 01 Nisan 2021 - 23:12

Son Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 23:12

04 Nisan 2021 tarihinde uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021 MSÜ)’na ilişkin alınacak güvenlik tedbirleri ve koordinasyonla ilgili hususların görüşüldüğü  toplantı Gümüşhane Üniversitesi’nde yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek başkanlığında düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Taşci, İl Jandarma Komutanı J. Albay İsmail Gökçek, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakkı Gündüz, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Vahap Yılmaz ve İl Sağlık Müdürü Engin Pehlivan koordinasyon kurul üyesi olarak katıldı.

Sınav öncesi ve sınav günü yapılacak çalışmaların yanı sıra Covid-19 kapsamında alınması gereken önlemler ve yapılması gerekenler de masaya yatırıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yapılacak çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan sınav güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi için burada toplanmış bulunmaktayız. Halen etkisini sürdürmekte olan salgın dönemi içerisinde yapılacak olan sınavların sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda hepimize daha fazla sorumluluk düşmektedir. Bu kapsamda sınava girecek öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sınavlarına girmesi için hepimize önemli görevler düşmektedir. Gümüşhane Üniversitesi olarak, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan COVİD-19 Bilimsel Danışma Kurulu tarafından ‘COVİD-19 Kapsamında Ulusal Sınavlarda Alınması Gereken Önlemler’e ilişkin olarak hazırlanan usul ve esaslara göre, Gümüşhane Valiliğimiz başta olmak üzere belediye başkanlığımız, kolluk kuvvetlerimiz ve il müdürlerimiz ile birlikte üniversitemizi sınava sağlıklı bir şekilde hazırladık. Toplantıya katılan ve sınavın sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sınava girecek adaylara da başarılar diliyorum.”

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 01.04.2021

image_print

HABERLER