Gümüşhane Üniversitesi’nden Önemli Başarı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

15 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Üniversitesi’nden Önemli Başarı

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2016 - 23:20

Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 - 23:20

Antalya, Bolu ve Kastamonu Orman Bölge Müdürlüklerince gerçekleştirilen uygulamalı sınav sonucu Gümüşhane Üniversitesi Kürtün Meslek Yüksekokulu ve Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri programlarından mezun olan 41 öğrenci “Orman Muhafaza Memuru” olarak atanmaya hak kazandı.

Orman Bölge Müdürlüğü kadrolarında görevlendirilmek üzere toplam 119 personelin alındığı uygulamalı sınavda, Gümüşhane Üniversitesi Ormancılık ve Orman Ürünleri Programlarından mezun olan 41 öğrenci asıl listeden atanmaya hak kazanırken, 29 öğrenci ise yedekler listesinde yer aldı.

Türkiye Genelinde 19 üniversitede gündüz ve gece öğretimi olmak üzere toplam 39 ormancılık ve orman ürünleri programı yer alıyor. Bunlar arasında yer alan Gümüşhane Üniversitesi Kürtün Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Programından mezun olan öğrenciler toplam 119 kadronun 27’sini, Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Programından mezun olan öğrenciler 14’ünü kazandı.

(Kaynak: Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü)

 

 

 

 

image_print

HABERLER