GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDEN SAĞLIK SÖYLEŞİLERİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDEN SAĞLIK SÖYLEŞİLERİ

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2020 - 20:53

Son Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 20:53

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen ‘Sağlık Söyleşileri Etkinliği’ online (çevrimiçi) olarak gerçekleştirilecek.

Sağlıkta inovasyon, inovatif ürün üretim süreci ve sağlıkta kullanılan inovatif ürünlerin tanıtılacağı etkinliğin moderatörlüğünü Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Melih Bulut yapacak.  Programın düzenlenmesini Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Arş. Gör. Aydanur Aydın’ın üstleneceği etkinlik 18 Kasım 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirilecek. Programa ‘Sağlıkta Mobil Teknolojiler’ başlıklı sunumuyla İstanbul Tıp Fakültesi Ar. Gör. Dr. Yusuf Yeşil ve ‘Hemşirelikte İnovasyon ve İnovatif Ürün Örnekleri: Kelebek Etkisi’ başlıklı sunumuyla da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Yeliz Doğan Merih konuşmacı olarak katılacak.

Düzenlenecek etkinlik hakkında görüşlerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Ülkemizde her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de özellikle internetin yoğun olarak kullanıldığı dijital dönüşümün içerisindeyiz. Sağlık alanı çok hassas ve bir o kadar da yoğun emek ve teknoloji gerektiren bir alan. Tabi teknolojideki gelişmeler inovasyonun itici güçlerindendir. Dijital hastaneden akıllı hastaneye, robotik cerrahiden 3D yazıcılar ile organ protezlerine kadar pek çok inovatif ürün sağlık alanında bizlere önemli kolaylıklar sunuyor. Böylesi önemli bir konuda alanında yetkin kişilerin bulunduğu etkinliğin bu anlamda bizlere önemli bilgiler sunacağı inancındayım. Yapılacak programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve konuklarımıza değerli katkıları için şimdiden çok teşekkür ediyorum”

18 Kasım 2020 tarihinde Saat: 19:00’da düzenlenecek canlı yayın programına aşağıdaki linkten ulaşmak ve katılım sağlamak mümkündür:

https://meet.google.com/gfm-vwhd-xfd

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 11.11.2020

image_print