GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NE YENİ İKİ REKTÖR YARDIMCISI ATANDI

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NE YENİ İKİ REKTÖR YARDIMCISI ATANDI
216 views
31 Ocak 2018 - 15:27

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Nazır ve Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Günay Çakır’ı rektör yardımcısı olarak atadı.

Son yapılan atamalar ile birlikte rektör yardımcısı sayısının 3’e çıkardıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek atamalarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Üniversitemize 2 yeni rektör yardımcısı ataması gerçekleştirdik. Hocalarımızdan Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Nazır, 1993’te “Osmanlı-Rus Savaşlarında Acaralılar 1774-1829” adlı yüksek lisans tezi, 1993-1999 tarihleri arasında da “Mülteciler Meselesi” adlı Doktora tezini vermiştir. Hocamız 2014 yılında da Profesörlük unvanı almıştır. Bir diğer hocamız ise Gümüşhane Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Günay Çakır, 1999 yılında “Ormanların Dinamik Yapısının Uzaktan Algılama Yöntemleriyle Analizi” adlı yüksek lisans tezi ve 2006 yılında da “Orman Amenajman Planlamasında Gerekli Bilişimin Sağlanması İçin Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemlerinden Yararlanılması” adlı doktora tezini yapmıştır. 2016 – 2017 yılında da Profesörlük unvanı almıştır. İki rektör yardımcısı hocalarımızın da kendi alanlarında çok değerli çalışmaları bulunmaktadır. Yapılan bu son atamalar ile birlikte üniversitemizde 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılı bahar dönemine hem akademik hem de idari yönden daha sağlam ve güçlü bir kadro ile başlamış olacağız. Üniversitemiz günden güne büyüyor ve gelişiyor. Bundan dolayı üniversitemizde daha iyi bir çalışma içinde olmak istiyoruz. Atamaları gerçekleşen hocalarımızı kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.

(Kaynak: Niyazi Poyraz – Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü – 31.01.2018)

 

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.