GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ VEFA SOSYAL DESTEK MERKEZİ BU TELEFONDAN ARANACAK

436 views
22 Mart 2020 - 23:43

Gümüşhane Valiliği “Vefa Destek Grubu çalışmaları” İle İlgili Bir Duyuru Yayımladı. Gümüşhane Valiliği İnternet Sitesinde yer alan duyuru şöyledir.

Değerli Vatandaşlarımızın Dikkatine

“Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Coronavirus (Kovid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak amacıyla alınan tedbirler kapsamında; Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun tavsiyesiyle 21.03.2020 tarihinde saat 24:00 itibarıyla tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama / yasaklama getirilmiş olup, kısıtlama / yasaklama tedbiri uygulanan vatandaşlarımızdan evlerinde yalnız yaşayanlar ya da yalnız olmamakla birlikte evde yaşayan herkesin 65 yaş üstü ya da kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarının karşılanmasına destek amacıyla 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat ve 112 Hızır Acil Servislerine ilaveten İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun direktifleriyle il merkezi ve bütün ilçelerimizde “Vefa Sosyal Destek Grupları” ve “Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezleri” faaliyete geçirilmiş olup, değerli vatandaşlarımızın, gıda, ilaç, vs. her türlü ihtiyaçları için 155, 156, 112 ve 04562135919 (Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezi Telefon Numarası) numaralarını aramaları halinde kendilerine her türlü yardım sağlanacaktır.

Haklarında dışarı çıkma yasağı / kısıtı konulan değerli vatandaşlarımızın hem kendi sağlıkları hem de diğer vatandaşlarımızın sağlığı için evlerinden çıkmamaları önem arz etmektedir.”


Lütfen Evde Kalalım, Sağlıkla Kalalım.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ

KAYNAK LİNK: http://www.gumushane.gov.tr/destek-gruplari-vatandaslarimizin-hizmetinde

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.