Gümüşhane Valiliği, virüsü engelleyici en radikal uygulamayı başlattı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

7 Ekim 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane Valiliği, virüsü engelleyici en radikal uygulamayı başlattı

Son Güncelleme :

30 Nisan 2021 - 18:42

Koronavirüs salgına karşı uygulamaya konulan “Tam Kapanma Süreci”nin ilk gününde  Gümüşhane Kent merkezine araçların girişlerini engelleyici uygulama dikkat çekti.

Gümüşhane Valiliği’nin kent merkezinde aldığı radikal önlem vatandaşların da takdirini topladı.

Gümüşhane Valiliği’nin aldığı kararla, Gümüşhane kent merkezindeki ana caddelere araçla giriş noktaları polis barikatları ile kapatılarak şehir merkezine  araçların girişi ve insanların yığılması önlendi.

Araç kullanma izni olan vatandaşlar da dahil olmak üzere hiçbir vatandaşa şehir merkezine araçla girme izni verilmedi. Araçla kent merkezine, ana caddelere giremeyen vatandaşlarlar ihtiyaçlarını karşılamak için iş yerlerinin bulunduğu caddelere yürüyerek ulaştılar.

Araçların ana caddelere girişleri engellenince kent merkezinde insan kalabalığı da oluşmamış oldu.

Gümüşhane kent merkezine gelip de araçla caddelere giriş yapamayan vatandaşlar, bundan sonra ihtiyaçları olan alış verişleri kendi ikametlerine en yakın iş yerlerinden karşılamanın daha doğru olacağını söylediler.

Valiliğin aldığı bu önlem, Gümüşhane kent merkezinde pandemiyi engelleyecek en radikal uygulamalardan biri olarak görülüyor.

image_print

HABERLER