GÜMÜŞHANE’DE 22 OKUL BEYAZ BAYRAK ALDI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

20 Ağustos 2022 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE’DE 22 OKUL BEYAZ BAYRAK ALDI

Son Güncelleme :

22 Şubat 2018 - 17:44

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmeleri amacıyla, Gümüşhane’de “Beyaz Bayrak”  başvurusu yapıp sertifika almaya hak kazanan 22 okul için “Beyaz Bayrak” ve Sertifika töreni düzenlendi.

22 Subat 2018 persembe gunu Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Ali Arıkan, İl Sağlık Müdürü Engin Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Doğan, okul müdürleri ve beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların yöneticileri katıldı.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Ali Arıkan: “Okullarımız temiz, düzenli ve tertipli. Temizlik fiziksel ortamlardan kaynaklandığı gibi kişisel alışkanlıklardan ve eğitimden de geçiyor. Çocuklarımızı ne kadar bu konuda eğitebilirsek kişisel ve çevre bakımları konusunda sağlıklı bir yaşama kavuşacaktır. Beyaz Bayrak projesinde yapılan çalışmaları takdirle karşılıyorum. İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzü, projeye katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Belgeyi almayı hak kazanan okullarımız ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi

22 okulumuza Beyaz Bayrak ve sertifikaları Vali Yardımcısı Ali Arıkan, İl Sağlık Müdürü Engin Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun ve Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin tarafından verildi.

GÜMÜŞHANE’DE BEYAZ BAYRAK ALMAYA HAK KAZANAN OKULLAR:

1-Torul Altınpınar İlkokulu

2-Torul Altınpınar Ortaokulu

3-Torul 15 Temmuz Şehitler ilkokulu

4- Torul Kirazlık Cumhuriyet İlkokulu

5- Torul Kirazlık Cumhuriyet Ortaokulu

6-Torul Aktaş İlkokulu

7-Torul Aktaş Ortaokulu

8- Şiran Halk Eğitim Merkezi

9- Şiran İmam Hatip Ortaokulu

10- Şiran Mithatpaşa İlkokulu

11- Kelkit Sadak İmam Hatip Ortaokulu

12- Kelkit Deredolu İlkokulu

13-Kelkit Şehit Lokman Oktay İmam Hatip Ortaokulu

14-Kelkit Şehit Osman Şahin İlkokulu

15- Kelkit Deredolu Ortaokulu

16-Kelkit Deredolu İmam Hatip Ortaokulu

17-Merkez Şehit Murat Yıldız İlkokulu

18- Merkez Yıldız Eskicioğlu Anaokulu

19- Merkez Aysın Rafet Ataç İlkokulu

20- Merkez 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu

21- Merkez Halk Eğitim Merkezi

22-Köse Halk Eğitim Merkezi

 

image_print