GÜMÜŞHANE’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜN EN ÖNEMLİ ETKİNLİĞİ BU OLDU - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜN EN ÖNEMLİ ETKİNLİĞİ BU OLDU

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2018 - 13:48

Son Güncelleme: 25 Kasım 2018 - 13:48

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle eşi Sibel Taşbilek’le birlikte şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesini ve kabrini ziyaret etti.

İlk olarak şehit ailesinin Torul ilçe merkezindeki evini ziyaret ederek şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın annesi Gülay ve kız kardeşi Hayrünisa Yılmaz’la bir süre sohbet eden Vali Taşbilek ve eşi daha sonra acılı aileye buket takdim etti.

Vali Kamuran Taşbilek daha sonra; beraberinde Torul Kaymakamı Hasan Hüseyin Alpaslan Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek ve İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’la birlikte şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın Torul ilçesine  Demirkapı köyündeki kabrini ziyaret ederek dua etti.

Burada şehit öğretmenin abisi Ahmet Yılmaz’la birlikte kabir ziyareti gerçekleştirerek mezara karanfil bırakıp dua eden Vali Taşbilek, ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede “Necmettin öğretmenimize, Aybüke kızımıza ve diğer şehitlerimize vatanının birliği bütünlüğü uğruna şehit olan bütün kardeşlerimize 24 Kasım vesilesiyle rahmet diliyorum.” dedi.

(Haber Kaynağı: Gümüşhane Valiliği)

image_print

HABERLER