GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE’DE 76 BİN BÜYÜKBAŞ HAYVANA ŞAP AŞISI YAPILIYOR

GÜMÜŞHANE’DE 76 BİN BÜYÜKBAŞ HAYVANA ŞAP AŞISI YAPILIYOR
23 views
14 Mart 2019 - 16:37

Aşılama yaptırmayanlar hayvancılık desteklerinden faydalanamayacak

Gümüşhane’de 18 Şubat – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında büyükbaş hayvanlara yönelik olarak düzenlenen  “Şap Aşılama Kampanyası” devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan “Bölgesel Risklerin Azaltılmasına Dayalı Şap Hastalığının Kontrol ve Eradikasyon Projesi” kapsamında;  Gümüşhane İl ve İlçelerimizde 18 Şubat’a başlayan ve 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecek olan büyükbaş hayvanlara yönelik olarak “Şap Aşılama Kampanyası” devam etmektedir.

2019 yılı Şap Aşılama Kampanyası Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü kontrolünde Gümüşhane ili  genelinde 18 Şubat tarihi itibariyle başlamış olup 30 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecektir.

Gümüşhane’de yapılan aşılama çalışmalarında, 2 aydan büyük 76 bin 685 büyükbaş hayvanın şap hastalığına karşı aşılanmış olacaktır.

Aşılama için gidilecek yerleşim yerine bir gün önceden haber verilmekte olup, hayvan sahiplerinden aşılama günü evde bulunmaları ve hayvanlarına şap aşısı uygulanmasında yardımcı olmaları gerekmektedir.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.