Gümüşhane’de Belediye Zabıtası’ndan Rekor Denetim - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

26 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de Belediye Zabıtası’ndan Rekor Denetim

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2024 - 23:06

Son Güncelleme: 16 Mayıs 2024 - 23:06

Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir günde yaklaşık 150 iş yerinde denetim yaparak rekor kırdı.

İşletmelerin; işyeri açma ve çalışma ruhsatı, ilan, reklam ve vergi levhası tasdiklerini kontrol eden Zabıta ekipleri, gıda işletmelerinde satışa sunulan ürünlerin tüketim tarihlerini inceleyerek, tarihi geçen gıdaları imha etti.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini ve bu süre zarfında iş yeri ruhsatı olmayanların ruhsatlandırılacağını ifade eden Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Bal “Gümüşhane’de ne kadar ruhsatsız işyeri varsa yapmış olduğumuz bu denetimlerle tespit edeceğiz. Ruhsat almadan faaliyet gösteren işyerlerine verilen süre sonunda işyerleri açma ve çalışma ruhsatı almayan işyerleri için yasal işlem yapılacaktır. Denetimlerimizde haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için esnaflarımızı ruhsat almaları konusunda ve ileride herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için uyarıyoruz. Esnaflarımızın yasal prosedürlere uymalarını istiyoruz. Esnafımızın mağdur duruma düşmemeleri için zabıtanın uyarılarını dikkate almalarını bekliyoruz.” dedi.

image_print

HABERLER