Gümüşhane’de Covid-19 Çağrı Merkezi Yenilendi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

1 Aralık 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de Covid-19 Çağrı Merkezi Yenilendi

Giriş Tarihi: 01 Eylül 2021 - 23:50

Son Güncelleme: 01 Eylül 2021 - 23:51

Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü bünyesinde daha önce kurulan Covid-19 çağrı merkezi yenilenerek daha etkin ve daha donanımlı bir hale getirildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici,  İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde daha önce kurulan Covid-19 çağrı merkezinin tamamen yenilendiğini söyledi.

Dr. Yemenici yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sağlık Müdürlüğümüzce Covid-19 hastalarını bilgilendirmek amacıyla kurulan çağrı merkezimizi fiziki olarak daha ferah, teknik olarak da daha donanımlı bir alana taşıyarak burada hizmet veren personelimize daha rahat bir şekilde çalışma imkanı sağladık. Çağrı merkezimiz, hafta içi ve hafta sonu da dahil olmak üzere sabah 9 00, akşam 21 00 saatleri arasında hizmet vermektedir. çağrı merkezi sayesinde Covid-19 testi pozitif çıkan ve 14 günlük tedavi ile karantina sürelerini evlerinde geçiren hastalar ile bir müddet hastanede tedavi gördükten sonra evlerine nakledilen hastalar görevli arkadaşlarımız tarafından tek tek aranarak kendilerine:

1 İlaçlarının ulaşıp ulaşmadığı,

2 Filyasyon ekiplerinin evlerine gelip, gelmediği,

3 Aile Hekimleri tarafından aranıp aranmadıkları,

4 İlaçların kullanılıp kullanılmadığı,

5 Herhangi bir ciddi sıkıntılarının olup olmadığı,

Sorularının yöneltildiği hastalara, sağlık müdürlüğü ve sağlık çalışanlarının sürekli yanlarında ve durumlarının takipçisi olduğu söylenerek geçmiş olsun dileklerinde bulunuluyor.

Çağrı merkezi ekibi tarafından aranan hastaların kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan memnun olduklarını ve teşekkür ettiklerini kendilerini arayan numarayı geri arayarak ekibimize iletiyor olması bizleri de fevkaladesiyle memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ – 01.09.2021

image_print

HABERLER