GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE’DE DEVLET MALINA BU ZARARLARI KİM VERİYOR?

511 views
28 Mayıs 2019 - 14:34

DSİ tarafından Gümüşhane’ye bir gerdanlık olarak yapılan ve yapılışı bütün Gümüşhanelileri heyecanlandıran ve mutlu eden Harşit Dere Islahı Projesi kapsamında dere kenarına yapılan yürüyüş yollarının kenarına yapılan korkuluk demirlerine kimliği belirsiz kişilerce büyük oranda zarar verildiği görülüyor.

Dere kenarı yürüyüş yolunu kullanan vatandaşlar, dere kenarına yapılan korkulukların kalın korkuluk babalarının üzerine süs olarak kaynatılan kalın demir yuvarlak top metallerin yerinden koparılarak alındığını kaydettiler.

Vatandaşlar sadece Karşıyaka köprüsü ile Ali Günday köprüsü arasındaki, kısa mesafede bile onlarca korkuluk demir topun yerinden koparılarak alındığını ifade ettiler.

Vatandaşların görüştüğü DSİ yetkilileri tarafından da olay teyit edilirken, bu işi yapanların organize ve art niyetli belki de satıp para kazanmak niyetiyle bu şekilde devlet malına zarar verdiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Diğer taraftan, konunun DSİ yetkililerince güvenlik birimlerine intikal ettirildiği ifade edildi.

Dere kenarı yolunu sürekli kullanan vatandaşlar geçen yıl yapılan korkulukların neredeyse % 90 ında bu kırma ve tahribatın yapıldığını, bu yıl yapılanlarda ise bu oranın şimdilik  %25lerde olduğunu ifade ettiler.

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2019 - Tüm Hakları Saklıdır.