GÜMÜŞHANE’DE GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

27 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE’DE GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2019 - 23:04

Son Güncelleme: 19 Eylül 2019 - 23:05

Gümüşhane’de Gaziler Günü etkinliklerine 19 Eylül 2019 Perşembe günü Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlandı.

Valilik Makamı, Belediye Başkanlığı ve Muharip Gaziler Derneği çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anısına gaziler ve şehit yakınlarıyla anıt önünde hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Vali Kamuran Taşbilek gazilerimizi makamında misafir ederek bir süre sohbet etti.

Vali Kamuran Taşbilek, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle şehit yakınları ve gaziler onuruna bir yemek programı düzenledi

Ramada Gümüşhane otelde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından şehit yakınları ve gazilere hitap eden Vali Taşbilek; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere devletin birliği, milletin beraberliği uğruna, üzerinde yaşadığımız coğrafyayı vatan yapma uğruna büyük mücadele veren, bu uğurda şehit olanları rahmetle, gazileri de minnet ve şükranla andığını söyledi.

VALİ TAŞBİLEK ŞUNLARI SÖYLEDİ

Allah’ın bu millete gazilik ve şehitlik gibi çok özel kavramlar nasip ettiğini kaydeden Vali Taşbilek şunları söyledi: “Üzerinde yaşadığımız vatan toprağı belki birileri için sadece taş ve topraktan ibaret. Ama burayı binlerce yıldır vatan yapma uğruna gözünü kırpmadan, şerefle mücadele eden ve bu uğurda şehit ve gazi olan büyük bir milletin evlatlarıyız. Hala vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna, milletimizin bekası uğruna bir mücadele devam etmekte. Bu uğurda hala çok sayıda vatan evladımız gözünü kırpmadan şehadete ermekte, gazilik onuruna erişmekte. Milletimizin birlik ve beraberliği uğruna gerek iç güvenlik harekatı gerekse sınır ötesinde aynı amaç uğruna mücadele eden bütün kardeşlerimize sevgi, muhabbet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah yardımcıları olsun. Bütün milletimizin duaları onlarla beraber. Bu millet her zaman gazisine, şehidine büyük bir sevgi ve onurla sahip çıkmaktadır, bundan sonra da bu böyle olacaktır. Devlet olarak hepimiz şehit ailelerimiz ve gazilerimizin emrindeyiz. Onların hepsi bizim başımızın tacıdır”

MİLLETVEKİLİ HACI OSMAN AKGÜL’ÜN KONUŞMASI

Programda AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül de bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Bu ülkede şehitlik ve gazilik unvanın her Türk vatandaşı için en kutsal hedef olduğu müddetçe hiçbir ülke, hiçbir küresel güç bu ülke üzerinde tasarladıkları hiçbir projeyi gerçekleştirme şansları yoktur. Bunun canlı örneklerini kurtuluş savaşında, 15 Temmuz’da yaşadık. Bu inanç bizde var olduğu ve birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz müddetçe hiçbir güç bizim ülkemiz üzerinde proje yapma şansına sahip olamayacaktır”

MİLLETVEKİLİ CİHAN PEKTAŞ ŞUNLARI SÖYLEDİ

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş da yaptığı konuşmada şunları belirtti: “19 Eylül tarihi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gazilik unvanı almasının yıldönümüdür. Ecdadımızın bin yıl önce geldiği bu topraklarda mücadele veriyoruz. Neden Avrupa ülkelerinde bu tür problemler yok da hep Anadolu’da bu sıkıntılar çıkıyor. Batı dünyasının kaybedip de geri alamadığı tek toprak parçası Anadolu’dur. Dolayısıyla bizim ecdadımız bu toprakları bize emanet etti, biz de bu toprakları asla hiç kimseye vermeyeceğiz, kıyamete kadar bu bayrak gönlerde dalgalanacak. Bu mücadelede şehit ve gazilerimiz oluyor. Bu millette öyle bir iman var ki dünyanın hiçbir beşeri gücünün bu milleti yenme ihtimali yoktur”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN ŞUNLARI BELİRTTİ

Belediye Başkanı Ercan Çimen de yuaptığı konuşmada şunları söyledi:  “Bizler sizlerin emrindeyiz. Bu mertebelerin ne kadar yüce olduğunu biliyoruz. Gazilerimiz tarihimizin canlı şahitleri. Sizleri görünce tarihten büyük dersler çıkarıyoruz. Geçmişimizi unutmadık ve unutturmayacağız. Her zaman sizlerin yanında olacağız”

JANDARMA YÜZBAŞI ERDEM TOPUZ’UN KONUŞMASI

Etkinlikte konuşan Jandarma Yüzbaşı Erdem Topuz da şunları belitti: “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış olan Türk milleti canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını hedef alan her saldırıyı binlerce şehit verme ve gazi olma pahasına korumayı bilmiştir. Gazilerimiz birlik ve beraberliğimizin, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın en değerli unsurlarıdır. Türk milleti tarihinin hiçbir devresinde istiklal ve bütünlüğü için acze düşmemiştir. Yüce Türk milleti övünç kaynağımız olan kahraman gazilerimize vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır”

GAZİLER ADINA TURGAY ŞAHİN KONUŞTU

Programda Gaziler adına konuşan Gümüşhane Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Tugay Şahin ise şunları söyledi:  “Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Vatanımızın kurtuluşunda düşmanla amansız mücadele eden malül veya gazi olarak hayat mücadelesi veren bu değerli şahıslara sahip çıkmak ve onlara saygılı olmak milletimizin tarihine ve mazisine bağlılığın bir ifadesidir”

image_print

HABERLER