GÜMÜŞHANE’DE KIZ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

13 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE’DE KIZ İMAM HATİP ÖĞRENCİLERİNDEN MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2019 - 2:41

Son Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 2:41

Gümüşhane Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bayanlara özel Mevlid-i Nebi Programı düzenledi.

Gümüşhane Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, okul müdürleri veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan günün anlam ve önemi üzerinde durarak Peygamberimizi tanımanın ve onun sünnetine sarılmanın gerekliliğini vurguladı.

Okul müdürü Adem Arslan ise, Allah’ı sevmenin yolunun Peygambere uymaktan geçtiğini ifade ederek sünnetin öneminden bahsetti.

Programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak mealler okundu.

Hz. Muhammed’in (S.A.V) örnek ahlakı temsili olarak canlandırılarak farkındalık oluşturuldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Veda hutbesi, Nat-ı Şerif, şiir ve ilahiler seslendirildi.

Son olarak bilgilendirici ve eğitici çok anlamlı dua ile program sonlandırılırken, öğrencilerin mükemmel performans sergilemeleri, içten ve samimi olmaları seyircilerin beğenisini ve takdirini topladı.

image_print

HABERLER