Gümüşhane’de Köy Okulundan  Teknofest Finaline - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de Köy Okulundan  Teknofest Finaline

Giriş Tarihi: 01 Ağustos 2022 - 22:16

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2022 - 22:16

29-31 Temmuz tarihlerinde Ordu’da yapılan TEKNOFEST yarışmalarında Akıllı Ulaşım kategorisinde  “Köşelerde Gör Beni”  projesi finale yükseldi.

Ordu’da gerçekleştirilen TEKNOFEST final yarışmalarında Akıllı Ulaşım kategorisinde Gümüşhane’nin Kale köyü İmam Hatip Ortaokul öğrencileri Serkan Can Aktaş, Ali Koyun ve danışman öğretmen Kemal Bilir “ Güç Kaynakları” takımı olarak sunumunu gerçekleştirdiler.

Öğrenciler, kör noktalarda kullanılan tümsek aynalara alternatif olarak tasarladıkları sensörler ile bu noktalardaki kazaların önüne geçmeyi amaçladıkları projelerinde ilkokul/ortaokul düzeyinde akıllı ulaşım kategorisinde finale kalmayı başararak ordu ilindeki finallere katılarak ilimizi temsil ettiler.

Kale İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Serkan Can Aktaş ve Ali Koyun, danışman öğretmenleri Kemal Bilir ile hazırladıkları proje ile TEKNOFEST’e katılarak 8 bin 287 proje arasından 123 proje arasına girerek finale kalmayı başardılar.

Sonuçlar 30 Ağustos- 4 Eylül Samsun Çarşamba Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST’de açıklanacak. 

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Takımımızı tebrik ediyorum, Bizim için gurur verici bir durum. TEKNOFEST’te finalde temennim inşallah derece alıp TEKNOFEST’te Gümüşhane’mizin yine adını duyurmaktır. Buradan yarışma da yer alan öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkür ediyor, takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürülüğü – 01.08.2022

image_print

HABERLER