Gümüşhane'de okullar buzlanma ve don nedeniyle Cuma günü de tatil edildi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de okullar buzlanma ve don nedeniyle Cuma günü de tatil edildi

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2022 - 19:54

Son Güncelleme: 20 Ocak 2022 - 19:55

Gümüşhane Valiliği, kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım v.b. olumsuz etkilerinin olabileceğini değerlendirerek, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri’ni 21.01.2022 Cuma günü bir gün süre ile tatil etti.

Gümüşhane Valiliği Basın Müdürlüğü’nün konu ile ilgili açıklaması şöyledir:

“İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım v.b. olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden, ilimizin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 21.01.2022 Cuma günü bir gün süre ile tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de belirtilen günde idari izinli sayılacaktır. Yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak değerli vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.”

image_print

HABERLER