Gümüşhane’de Ortaokul Öğrencilerinden TÜBİTAK’A 26 Başvuru - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

30 Eylül 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de Ortaokul Öğrencilerinden TÜBİTAK’A 26 Başvuru

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2021 - 23:10

Son Güncelleme: 20 Nisan 2021 - 23:10

Gümüşhane’den TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 26 proje başvurusu yapıldı.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 15. düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına Gümüşhane’den 26 proje başvurusu yapıldı.

Biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, matematik, tarih, teknoloji tasarım, Türkçe ve yazılım alanlarında yapılan proje başvuruları Erzurum bölge değerlendirmesine alınacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Geçtiğimiz yıl 14. Düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Gümüşhane’den yapılan proje başvuruları içerisinden 1 proje bölge üçüncülüğü 2 proje bölge birinciliği elde ederek Türkiye finallerine katılmış ve Kimya ve Değerler Eğitimi Alanlarından iki Türkiye ikinciliği derecesi elde edildiğini ifade etti.

Müdür Doğan, “Yıl içerisinde farklı zaman ve okul seviyelerinde açılan TÜBİTAK programlarında,   öğretmen ve öğrenci nüfus oranına göre en yüksek proje başvuru sayısına sahip iller arasında Gümüşhane ilk sıralarda yer almaktadır. Bu başarıda emeği geçen tüm koordinasyon ekibine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, proje başvurusu yapan öğrencilerimize bölge değerlendirmesinde başarılar dilerim” dedi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE MİLLİ EĞİİTM MÜDÜRLÜĞÜ – 20.04.2021

image_print

HABERLER