Gümüşhane’de “Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi” Açıldı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de “Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi” Açıldı

Giriş Tarihi: 02 Mayıs 2017 - 20:33

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2017 - 20:34

Gümüşhane merkez ilçede Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi açıldı.

Hafif düzeyde Zihinsel Yetersizliği bulunan ve halen özel eğitim sınıfları ile ilköğretim kurumlarında kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerin ortaöğretim düzeyinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla 2017 – 2018 eğitim öğretim faaliyetlerine başlamak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılması uygun görülen Gümüşhane Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan konu ile ilgili şunları söyledi: “Fevzipaşa İlkokulu/Ortaokulu binasında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Gümüşhane Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’mizde, ilköğretimlerini tamamlamış ancak genel ve ortaöğretim programlarına devam edemeyecek durumda ve özel eğitime ihtiyacı olan bireyler eğitim alacaklar. Kurumun amacı; bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, onlara iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmaktır. Okulumuz, 2017-2018 eğitim öğretim yılında hafif düzeyde zihinsel engelli ve 23 yaşından gün almamış özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik hizmet verecek.”

(Kaynak: Gümüşhane Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Bürosu)

 

image_print

HABERLER