Gümüşhane’de seçim güvenliği toplantısı yapıldı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

24 Nisan 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’de seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Giriş Tarihi: 27 Mart 2024 - 18:05

Son Güncelleme: 27 Mart 2024 - 18:10

Gümüşhane’de 31 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirlerin ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü Seçim Güvenliği Toplantısı Vali Alper Tanrısever başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) yapılan toplantıda seçimlerle ilgili genel esaslar, seçim öncesi sırası ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, uyulması gereken yasal sorumluluklar ve seçim günü yasakları ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıda konuşan Vali Alper Tanrısever, “Seçim sürecinin Gümüşhane’de huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Kolluk kuvvetlerimiz seçim öncesi ve sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyorlar. Bizim görevimiz vatandaşın hür iradesinin huzur ve güvenlik içerisinde sandığa yansımasını sağlamaktır” dedi.

image_print

HABERLER