GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

GÜMÜŞHANE’DE TARİHÎ REKOR: BİR AY İÇİNDE 4 GÖLETİN İHALESİ YAPILDI

GÜMÜŞHANE’DE TARİHÎ REKOR: BİR AY İÇİNDE 4 GÖLETİN İHALESİ YAPILDI
220 views
24 Ocak 2018 - 21:27

Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş, 2018 yılı Ocak ayı içerinde Şiran-Babuş,  Kelkit-Sökmen, Kelkit-Çambaşı ve dün de Şiran-Konak olmak üzere 4 adet göletin ihalesinin gerçekleştiğini söyledi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek olan Şiran Konak Göleti’nin ihalesinin bugün gerçekleştirildiğini belirten ve proje detaylarını paylaşan Milletvekili Pektaş şunları söyledi:

“Mümbit topraklarımızı sulama suyu ile daha verimli hale getirebilmek için tarımsal sulama alanında Gümüşhanemize yeni yatırımları kazandırmak maksadıyla yoğun çaba harcıyoruz. Bugün ihalesi yapılan ve temelden yüksekliği 32 metre olacak olan Konak Göleti’nin, 740 dekar tarım arazisinin su ihtiyacının karşılanması planlanmaktadır. Göletimizin faaliyete geçmesi ile birlikte yıllık ortalama 500 bin TL’lik gelir artışı hedeflenmektedir. Modern sulama sistemi ile değerli hemşehrilerimizin,  daha verimli ve daha çok gelir getirecek ürün yetiştirmelerinin sağlanması gayesiyle, göletin inşaatına bu yıl içerisinde başlanması ve 2019 yılı içerisinde hizmete alınması planlanmaktadır. Projemize desteklerinden dolayı başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere; DSİ Genel Müdürü Sayın Murat Acu, DSİ 22. Bölge Müdürü Sayın Oğuz Kasap ve DSİ çalışanlarına hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunar, çalışmalarında başarılar dilerim. Gümüşhane’mize, Şiran’ımıza ve değerli hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

(Kaynak: Cihan Takıcı – Milletvekili Danışmanı)

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.