GÜMÜŞHANELİ KIBRIS GAZİSİ’NDEN KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCIYA SERT TEPKİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

27 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANELİ KIBRIS GAZİSİ’NDEN KKTC CUMHURBAŞKANI AKINCIYA SERT TEPKİ

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2019 - 10:48

Son Güncelleme: 15 Ekim 2019 - 11:50

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı;  Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın dördüncü gününde sosyal medya hesabından yaptığı  açıklamada “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır.” diyerek Türk Ordusu’nun yaptığı operasyona destek belirtmediği gibi, Kıbrıslı Türklere yönelik katliamlara son veren 1974 Barış Harekatı’nın da bir savaş olduğunu savunmuştu.

Mustaf Akıncı’nın Türkiye ve Dünya’dan büyük tepki alan sözlerine bir tepki de Gümüşhaneli Kıbrıs Gazisi Zeynel Armağan’dan geldi.

Gümüşhane’nin Torul İlçesi Güzeloluk köyünde ikamet eden  Şeref Madalyası sahibi Kıbrıs Gazisi Zeynel Armağan yaptığı açıklamada KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya şiddetli tepki göstererek şunları söyledi:

“Ey Mustafa Akıncı, bu yaptığın açıklama ile kime yaranmak istiyorsun. İsrail’e mi, Rumlara mı, yoksa terör örgütleri  PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ a mi yaranmak istiyorsun. Sen Kimsin?  Sen bugün o koltuğunda 1974 yılında yapılan barış harekatına katılan ve şehadet şerbeti içen  şehitlerimizin kanı ve gazilerimizin gayreti sayesinde  oturuyorsun.  Eğer, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı olmasa idi bugün KKTC diye bir devlet olmayacaktı. 1974 yılı Kıbrıs Barış harekatına katılan bir Türk gazisi olarak seni bu sözlerinden dolayı şiddetle kınıyor ve yakışmadığın o koltuktan istifa etmeye davet ediyorum. Sen ve senin gibi kişiler istemese de Türk Ordusu, başladığı bu “Barış Pınarı Harekatı”nı en kısa zamanda bitirecek ve on binlerce masumun kanına giren başta PKK olmak üzere tüm terör unsurlarından bölgemizi temizleyecektir. Unutma ki “bir kere kalkan bayrak bir daha yere inmez” Allah Türk milletinin ve Türk Ordusu’nun yardımcısı olsun”

image_print

HABERLER