GÜMÜŞHANE'NİN GENÇ FOTOĞRAFÇILARI ZİGANA'YI KEŞFETTİ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

21 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

GÜMÜŞHANE’NİN GENÇ FOTOĞRAFÇILARI ZİGANA’YI KEŞFETTİ

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2017 - 21:58

Son Güncelleme: 15 Ocak 2017 - 22:16

Gümüşhane Gençlik Merkezi bünyesinde devam eden Fotoğrafçılık kursunun genç kursiyerleri, 15 Ocak 2017 Pazar günü yılın ilk uygulamalı eğitim gezisini Zigana Kayak Merkezine düzenledi.

Kurs Eğitmeni Ödüllü Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Zengin’in önderliğinde düzenlenen eğitim gezisine 20 genç kursiyer katıldı. Kursiyerler; Zigana’nın eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarırken, manzara ve kayakçıları fotoğraflayabilmek için devamlı mekân değiştirdi.

Zigana gezisinin son derece faydalı geçtiğini ifade eden eğitmen Mustafa Zengin:” Soğuk hava ve zor arazi şartlarında arkadaşlarımızla güzel fotoğraflar çekebilmenin mücadelesini verdik. Zigana’da bulunduğumuz süre zarfında kursiyer arkadaşlarımız ile eğitimin yanı sıra bol bol eğlendik. Kurs arkadaşlarımız ile ağırlıklı olarak fotoğraf çekmeden önce kompozisyonun önemine vurgu yaptık. Ayrıca eğitim konusu olarak doğa, manzara ve fotoğrafta açıların üzerinde konuştuk. Uygulamalı eğitimimizin yanı sıra kursiyer arkadaşlarımız kayak eğitmenlerinden aldıkları eğitimlerden sonra da bol bol kayarak eğlenceli vakitler geçirdiler. Bununla birlikte Zigana’da çekmiş olduğumuz fotoğraflarla arkadaşlarımız çeşitli sosyal medya platformlarında bu resimleri paylaşarak bir nebze de olsa Gümüşhane’nin tanıtımına katkı sağlamak istiyorlar. Bizim amaçlarımızdan biri de Gümüşhane’nin Sosyo-Kültürel değerini yükselterek, Gümüşhane’nin turistik yerlerinin tanıtılması ile ilimizin turizmde hak ettiği noktaya gelmesini sağlamaktır. Bize verdikleri destek ve sağladıkları katkılardan dolayı başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan’a ve Gençlik Merkezi Müdürü Beytullah Cebel’e, Kursiyerlerimize kayak eğitimi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak eğitmenleri Hasan Şahin ve Yunus Avşar Yılmaz’a teşekkür ederim.” dedi.

 

1-5

1-3

1-4

 

 

image_print

HABERLER