Gümüşhane’nin (PÖH) Kahramanları Dualarla Uğurlandılar - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

7 Aralık 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’nin (PÖH) Kahramanları Dualarla Uğurlandılar

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2021 - 10:38

Son Güncelleme: 19 Ağustos 2021 - 10:43

Gümüşhane’de görev yapan 60 Özel Harekat (PÖH) Polisimiz İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile Barış Pınarı Harekatı bölgesinde görev yapmak üzere dualarla Suriye’ye uğurlandılar.

Kahramanlarımız için 18 Ağustos Çarşamba günü  Özel Harekat Şube Müdürlüğü kampüsünde  bir tören düzenlendi.

Törene Vali Kamuran Taşbilek,  Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdür Vekili Kadir Alçıkaya, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Gökcek ve Barış Bölgesine gidecek olan polislerin aileleri katıldı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek törende yaptığı konuşmada, “Polis Özel Harekat (PÖH) mensubu kardeşlerimizi vatanımızın savunması için İçişleri Bakanlığımızın onayıyla Barış Pınarı Harekatı bölgesine uğurladık. Kardeşlerimiz 60 kişi olarak göreve çıktılar. Allah yollarını açık eylesin. Vatanımızın, milletimizin bütünlüğü için, devletimizin bekası için mücadele edecek kardeşlerimize kolaylıklar diliyor, selametle gidip selametle gelmelerini temenni ediyoruz” dedi.
Kurban kesilmesi ve dua edilmesinin ardından yapılan vedalaşma ile  PÖH’ler sirenler eşliğinde görev yerlerine uğurlandılar.

image_print

HABERLER