Gümüşhane’nin Torul İlçesine Yeni İçme Suyu Kaynağı - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

22 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Gümüşhane’nin Torul İlçesine Yeni İçme Suyu Kaynağı

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2021 - 22:19

Son Güncelleme: 26 Mayıs 2021 - 22:19

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde Torul Belediye Başkanlığınca ilçe sınırları içerisinde yer alan Yıldız Köyü’nde Çit Deresi alüvyonlarında açılacak olan üç adet keson kuyunun, 18 km’lik isale hattı ile ilçe merkezine kazandırılmasındaki projelendirme çalışmalarında sona gelindi.

Torul Belediye Başkanlığı ile İller Bankası AŞ. arasında çalışmanın projelendirilmesinin ardından bu yıl içerisinde SUKAP kapsamında projenin ihaleye çıkacağı belirtildi.

Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, konu ile alakalı yaptığı açıklamada “Belediye Başkanlığımızın girişimleri, İller Bankası AŞ Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük beyefendi ve İller Bankası AŞ. Trabzon Bölge Müdürümüz Sayın Cafer Bilgin beyefendinin destek ve katkılarıyla ilçemiz sınırları içerisinde yer alan Yıldız Köyü’nden ilçe merkezimize üç adet keson kuyudan, 18 km’lik bir isale hattı ile içme suyunu ilçemize kazandırmak adına görüşmelerimizi ve olurlarımızı gerçekleştirdik. Ankara ziyaretlerimizde İller Bankası AŞ. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ertuğrul Topçu beyefendi ile de projemiz hakkında detaylı bir görüşme sağladık. İnşallah, bu yıl içerisinde SUKAP kapsamında ihaleye çıkacak olan projemizi tamamlayarak Merkez Mahallesi üst kotlarında ve Seyir Terası Kale Mevkii’nde üç adet keson kuyu, projeye konu olan depolardan Tufaniye Mahallesi yönünde ise isale hattı yapımını tamamlayacağız.” dedi.

ELEKTRİK TASARRUFU SAĞLAYACAĞIZ

Başkan Özdemir, proje kapsamında elektrik başta olmak üzere birçok kalemde belediyenin büyük bir tasarruf sağlayacağını ifade ederken, “Mevcut keson kuyuda ve aktarma deposunda bulunan elektrikle çalışan su sistemlerinin elektrik tüketim bedelinin belediyemizde oluşan ciddi ödeme kalemlerinden biri olduğu ve bu proje sayesinde cazibe su temini sağlanarak elektrik, nöbetçi çalışan ve bakım tamir giderlerinin oluşmayacağı ve bu kalemlerden büyük bir tasarruf sağlanarak su konusunda önümüz ilçemiz adına ileriki yıllarda büyük oranda açılacak.” sözlerine yer verdi.

TORUL, TEMİZ SU İÇİYOR SU KAYNAKLARINI ÇOĞALTIYOR

Başkan Özdemir, açıklamalarında; “Göreve geldiğimiz günden bu yana, önceliğimiz alt yapı çalışmalarımızı tamamlamak oldu. Bu noktada içme suyu başta olmak üzere tüm alt yapımızdaki çalışmalarımızı tamamlayarak ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza temiz su teminini sağladık. İnşallah, bu proje ile birlikte su kaynaklarımızı çoğaltarak önümüzdeki yıllar içinde ilçemizde su sorununu çözmek adına önemli bir adım atmış olacağız. Bu konuda başta projemize desteklerini esirgemeyen İller Bankası AŞ. Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük beyefendi ve İller Bankası AŞ. Trabzon Bölge Müdürümüz Sayın Cafer Bilgin başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: TORUL BELEDİYESİ – 26.05.2021

image_print

HABERLER