İBB Başkanı İmamoğlu Gümüşhane’ye geldi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

23 Şubat 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

İBB Başkanı İmamoğlu Gümüşhane’ye geldi

Giriş Tarihi: 08 Ekim 2021 - 17:55

Son Güncelleme: 08 Ekim 2021 - 17:57

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken 26 Eylül’de yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden Mustafa Canlı’nın adının yaşatılması için İBB tarafından yaptırılacak olan “Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi”nin proje tanıtımı için 08.10.2021 Cuma günü Gümüşhane’ye geldi.

Trabzon’daki temaslarının ardından karayoluyla ilk olarak Gümüşhane’nin Torul ilçesine uğrayan ve burada bir dizi ziyaretlerde bulunan İmamoğlu ardından geldiği Gümüşhane kent merkezindeki Kemaliye camii’nde Cuma namazını kıldı.

Namazın ardından 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda vatandaşlara gösterdikleri teveccüh için teşekkür ederek esnaf ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu daha sonra Hasanbey Mahallesi’nde yapılacak okulun proje tanıtım programına katıldı.

MUSTAFA CANLI GÜZEL BİR İNSANDI

Etkinlikte ilk olarak Gümüşhane’de üç dönem Belediye Başkanlığı ve bir dönem de Milletvekilliği yaptıktan sonra İstanbul İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle 26 Eylül 2020 tarihinde hayatını kaybeden Mustafa Canlı’nın hayatından kısa bir kesit katılımcılara izlettirildi.

Merhum Canlı’nın oğlu Emre Canlı ve İstanbul  İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Aslan Değirmenci’nin konuşmalarının ardından söz alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mustafa Canlı’nın güzel bir insan olduğunu ve dünyadan göçmesine rağmen hizmet etmeye devam ettiğini söyledi.

2022 EYLÜL AYINA KADAR YETİŞTİRİLECEK

İBB tarafından yaptırılacak ve 2022 Eylül ayına kadar yetiştirilecek olan Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi’nin onun emeğinin karşılığı olarak Gümüşhane’ye hayırlı olmasını dileyen İmamoğlu, “Bu dünyada insana, yaşama, hayata, doğaya hizmet etmek çok kutsaldır. Kıymetli Mustafa Canlı başkanımız bunu yapmıştır. Hepimiz buna şahittir. Gerçekten babacan, özveriyle çalışan, hayatına dokunduğu herkeste olumlu iz bırakan bir insandı. Kendisini kaybettiğimizde hepimiz çok üzüldük. Özellikle bu şehre 3 dönem Belediye Başkanlığı yapmak özel bir durumdur, herkese nasip olmaz. Halkın takdirini üst üste elde edip bu görevi yapmanın onurunu yaşamıştır, Gümüşhaneliler de keyfini yaşamıştır. Bizde aynı keyfi İSTAÇ Genel Müdürlüğü döneminde binlerce çalışanıyla İstanbulluya yaptığı hizmette yaşadık” dedi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE OLAY GAZETESİ

image_print

HABERLER