KARANTİNAYA UYMADILAR CEZAYI YEDİLER - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

KARANTİNAYA UYMADILAR CEZAYI YEDİLER

Giriş Tarihi: 15 Ağustos 2020 - 13:26

Son Güncelleme: 15 Ağustos 2020 - 13:31

Gümüşhane’nin Şiran İlçesine bağlı Çakırkaya Köyü’nde yaşayan ve kovid 19 nedeniyle izolasyona tabi tutulan bir aile Jandarmanın kontrolünde evde bulunamayınca hem idari para cezasına çaptırıldı hem de adli işlem başlatıldı.

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in yaptığı açıkalama göre; Şiran İlçesi Çakırkaya Köyü’nde yaşayan ve koronavirüs nedeniyle karantinada tutulan bir aile jandarmanın köy muhtarıyla beraber yaptığı kontrolde evde bulunamamışlar. Yapılan incelemede Erzincan’a gittikleri tespit edilen aileyle telefon irtibatı kurularak dönmeleri sağlanarak hem idari para cezası uygulandı hem de adli işlem başlatıldı.

Vali Taşbilek yaptığı açıklamada; Kovid pozitif tanısıyla evlerinde izlenen vatandaşlarımızın ve pozitif vakalarla temaslı oldukları tespit edilen vatandaşlarımızın kesinlikle evlerinden çıkmamaları ve gerek kendi sevdiklerinin gerekse toplumun diğer fertlerinin sağlığı açısından izlem kurallarına titizlikle uymalarının son derece önemli olduğunu ifade etti.

Vali Taşbilek  ayrıca; sağlık görevlileri, kolluk kuvvetleri ve muhtarlarla konunun takipçisi olduklarını, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları gereği de pozitif ve temaslı vakaların evlerinde kalmalarını takip amacıyla köy ve mahallelerde kontrol grupları oluşturma hazırlıklarına başladıklarını, duyarlı vatandaşlarımızın da kendilerine her zaman yardımcı olduklarını ifade etti.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ – 15.08.2020

image_print

HABERLER