KARSLI ÖĞRENCİLER GÜMÜŞHANE VALİSİ TAŞBİLEK’İN MİSAFİRİ OLDULAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Kars’tan Gümüşhane’ye gelen öğretmen ve öğrencileri Vali Kamuran Taşbilek misafir etti.

Kars’tan Gümüşhane’ye gelen kafiledeki 39 öğrenci ve 4 öğretmen ile Valilik toplantı Salonunda bir araya gelen Vali Taşbilek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Kars’tan gelen öğrencileri Gümüşhane’de ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Vali Taşbilek şunları söyledi: “Bu projelerin amacının aynı toprakların çocukları, gençleri olarak, insanları olarak birbirinizi daha çok tanıyıp sevmenize vesile olmaktır.  Bu anlamda çocuklarımızı kaynaştırmak, ülkemizi tanımalarını sağlamak, Türkiye’nin değişik yerlerindeki kültürleri, tarihi eserleri, yapıları, şehirlerimizi görmeleri onların geleceği için de çok önemlidir.  Ailelerinize, Kars’taki akrabalarınıza bizden selam götürün. Bu vesileyle bu projelerin hayata geçirilmesinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere herkese çocuklarımız adına, ülkemiz adına şükranlarımızı sunmak istiyorum.” dedi.

Kaynak: Gümüşhane Valiliği – 07.10.2019