GÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

KELKİT’TE BİR GÜZEL PROJE

KELKİT’TE BİR GÜZEL PROJE
143 views
11 Mayıs 2019 - 13:36

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri proje kapsamında anlamlı çalışmalara imza atıyor.

Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi” kapsamında yardıma muhtaç ailelerimize ulaşarak onların dertlerine derman oluyor.

Proje kapsamında geçen sene olduğu gibi bu sene de ihtiyaç sahibi ailelerin Mobilya, Bilgisayar, Elektrik ve Su Tesisatı sorunları çözülüyor, Kelkit esnafının katkılarıyla da ailelere erzak ve mobilya yardımları yapılıyor.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye’de uyguladığı proje iki yıldan beri Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından çok aktif bir şekilde hayata geçirildi. Öğrenciler Öğretmenlerinin rehberliğinde ve diğer resmi kurumlar vasıtasıyla tespit ettikleri ailelerin önce ihtiyaçlarını belirliyor ve daha sonra da bu sorunlar tek tek çözülüyor.

Proje kapsamında bugüne kadar birçok ailenin mobilya ve bilgisayar ihtiyacı giderildi, elektrik ve su tesisatları onarıldı ve birçok aileye de giyim ve gıda yardımları yapıldı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün tüm Türkiye’de uygulanmasını istediği bu anlamlı proje sayesinde öğrencilerin millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerlerinin geliştiği, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği ve aynı zamanda kendi yeteneklerini de geliştirme fırsatı buldukları, okul, esnaf ve aileleri birleştirerek toplumsal huzur ve barışa katkı sağladıkları vurgulanmaktadır.

Bu güzel proje uygulamasından dolayı Kelkit Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz Çakıcı ve okul öğretmen ve öğrencilerini kutluyoruz.         

image_print
KÖŞE YAZARLARI

Copyright 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.