Kürtün Meslek Yüksekokulu’ndan Önemli Etkinlik - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

30 Kasım 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Kürtün Meslek Yüksekokulu’ndan Önemli Etkinlik

Giriş Tarihi: 29 Mart 2021 - 23:22

Son Güncelleme: 29 Mart 2021 - 23:22

Gümüşhane Üniversitesi Kürtün Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı tarafından “Geçmişten Günümüze Afetler” adlı webinar etkinlik programı başlıyor.

Moderatörlüğünü Kürtün MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğr. Gör. Erdem Soylu’nun yapacağı etkinliğe Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürü Doğan Toncer konuşmacı olarak katılacak.

30 Mart 2021 Saat: 15:30’da başlayacak program hakkında bilgiler veren Moderatör Soylu, “COVİD-19 Salgın dönemini fırsata çevirip ülkemizin çeşitli yerlerinden sivil savunma ve itfaiyecilik alanında uzman olan konuklarımızı ağırlamaya çalışacağız. Yapacağımız etkinliğin bu haftaki konuğu yaklaşık 25 yıldır İstanbul İtfaiyesi’nde müdürlük yapıyorken şu anda Yalova Afad İl Müdürlüğü görevini yapan kendini yangın ve afetlerde yetiştirmiş olan İl Müdürümüz Doğan Toncer’in bilgi birikiminden faydalanacağız. Soru-cevap şeklinde düzenleyeceğimiz etkinlikle beraber, öğrencilerimizi ve izleyicilerimizi özel sektördeki gelişmelerden haberdar etmiş olacağız” açıklamasında bulundu.

Ülkemizde ve özellikle de Gümüşhane’mizde afetlere karşı duyarlı ve bilinçli olmak adına düzenlenecek programın büyük önem arz ettiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Afetler, bilindiği üzere bir anda meydana gelen; ama geldiğinde birçok yıkıcı faaliyeti de beraberinde getiren hayatın bir gerçeğidir. Afetleri engelleyemiyorsak, afetlere karşı hazırlıklı ve afet anında yapılması gerekenler hususunda eğitimli olmalıyız. Gümüşhane ilimiz coğrafi yapısı gereği doğal afetlerin sıkça rastlanacağı yerlerdendir. Gümüşhane Üniversitesi olarak her fırsatta gerek düzenlediğimiz program ve etkinliklerle ve gerekse de işlediğimiz derslerde daima afet bilincine yer vermekteyiz. İçişleri Bakanlığımızın 2021 yılını ‘Türkiye Afet Eğitim Yılı’ ilan etmesinin ardından Afet Farkındalık Eğitimi Projesi İş birliği protokolünü de Gümüşhane Valiliğimiz ile birlikte imzalamıştık. Kürtün Meslek Yüksekokulumuz tarafından düzenlenecek programın da bu amaçla önemi büyüktür. Bu nedenle de programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, programa konuk konuşmacı olarak katılacak olan Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Doğan Toncer’e de şimdiden hoş geldiniz diyorum” açıklamasını yaptı.

Zoom uygulaması üzerinde çevrim içi yapılacak programa; https://us04web.zoom.us/j/73616674539?pwd=dE5VTS9tMDBLZ0FFRXdrdnU0NmNSQT09 linkinden ulaşılabilir.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ

image_print

HABERLER