PKK’LI TERÖRİST SAYISI 240’A DÜŞTÜ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

18 Haziran 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

PKK’LI TERÖRİST SAYISI 240’A DÜŞTÜ

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2021 - 13:41

Son Güncelleme: 26 Haziran 2021 - 13:41

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muş’un Hasköy İlçesinde yaptığı konuşmada Türkiye’deki terörist sayısının 240’a düştüğünü söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Başkanlığında Şenyayla Üs Bölgesi’nde Muş Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi.

Bakan Soylu, güvenlik toplantısı sonrası Hasköy ilçesinde kendisini bekleyen ilçe sakinlerine hitap etti.

Bakan Soylu’nun Türkiye’dei terörist sayısının 240’a düştüğünü söylediği konuşması şöyledir:


“Ne birliğimize ne beraberliğimize ne kardeşliğimize ne zenginliğimize ne büyümemize ne dünyaya nizam vermemize engel olamayacaklar. Siz yeter ki dik durun bilesiniz ki dünyaya söyleyecek sözümüz var. Önümüzdeki süreç Türkiye’nin bütün dünya ülkeleri içinde yıldızlaştığı bir süreç olacak. Etrafımızdaki coğrafyaya gücümüzün medeniyetimizin, sevgimizin, inancımızın hep birlikte nakşedileceği bir süreç olacaktır. Hiç merak etmeyin, o eski Türkiye, dizleri titreyen Türkiye değil ayakları üzerinde olup bütün dünyaya sözünü hüküm diye geçiren bir Türkiye’ye doğru adım adım ilerliyoruz. Toplantıda dedim ki Muş’ta kaç terörist var. Biliyorum da soruyorum. Dediler ki yok. Türkiye’de var olan terörist sayısı kaça düştü biliyor musunuz? 240’a düştü. Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar. Milletimize sözümüz yeminimizdir. Evlatlarınız bir daha sizin gördüğünüz ve çektiğiniz sıkıntıları çekmeyecek. Muş başta olmak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu turizmin parlayan yıldızı olacak. Herkesin gezip görmek istediği, herkesin kendi insanıyla buluşmak istediği bu alanlar hem yerli hem de yabancı turistin gözdesi haline gelecek yeter ki huzur olsun. Daha çok çalışacağız, daha çok gayet edeceğiz. Zengin, güçlü, ayakları üzerinde durup bütün dünyaya haykıran bir Türkiye’ye hep beraber ulaşacağız. Durmak yok yola devam.”

Konuşmasının ardından vatandaşlarla közde hazırlanan çaydan içen, sohbet eden Soylu, buradan Muş Sultan Alparslan Havalimanı’na geçti.

Bakan Soylu’ya, İçişleri Bakan Yardımcıları Muhterem İnce ve Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali İlker Gündüzöz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Hasköy Belediye Başkanı Hikmet Karayel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı, protokol üyeleri eşlik etti.

KAYNAK:İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İNTERNET SİTESİ

AKTİF KAYNAK LİNK: https://www.icisleri.gov.tr/bakanimiz-sn-suleyman-soylunun-baskanliginda-senyayla-us-bolgesinde-mus-guvenlik-toplantisi-gerceklestirildi

image_print

HABERLER