Rektör Yardımcısı Bahri Bayram Erzurum’a Gidiyor - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

29 Mayıs 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Rektör Yardımcısı Bahri Bayram Erzurum’a Gidiyor

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2020 - 13:11

Son Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 13:11

Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’ne atanan Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Bayram için veda yemeği düzenlendi.

Yemeğe Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’in yanı sıra çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Yemekte yaptığı konuşmada Prof. Dr. Bahri Bayram’a akademik hayatında başarılar dileyen Rektör Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Bugün burada veda yemeği düzenlenmesi amacıyla bir arada bulunmaktayız. 2004 yılından bu yana üniversitemizde görev yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bahri Bayram’ı yeni görev yeri olan Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne uğurluyoruz. Bahri hocamız Kelkit’teki meslek yüksekokulumuzda hem öğretim üyesi hem de idareci olarak görev yaparken, Köse’de yine yöneticilik görevlerinde bulundu. Daha sonrasında Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemizde dekan vekâleti görevini yürüttü. Son olarak da 3 yıldır rektör yardımcılığı görevini yürüterek üniversitemize değerli katkılar sundu. Bu nedenle de ben kendilerine üniversitemize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu tür programlarda aslında kalıcı mesajlar da almamız lazım. Bu mesajların en önemlisi de büyük yolculuk olmalıdır. Bu büyük yolculuk bize çalışırken, kurumumuzda iş yaparken kurum aidiyet hissi taşırken, milletimize, devletimize hizmet ederken bir gün o yolculuğun mutlaka bizi de o sefere çıkaracağını hatırlatması gerekiyor. Başarabildiğimiz ölçüde bu hassasiyetlerimizi taşımamız önemlidir. Bahri bey bundan sonra Atatürk Üniversitesi’nde görev yapacak. Ben de üniversitemiz adına kendisine yolu açık olsun diyerek, yeni görevinde başarılar diliyorum. Bundan sonraki akademik ve sosyal hayatında mutluluklar ve huzurlar diliyorum. Gümüşhane’nin zor kış gününde sizler de bu etkinliğimize katılarak içimizi ısıttınız. Katılan bütün akademik ve idari personelimize de şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Yemekte bir veda konuşması yapan Prof. Dr. Bahri Bayram ise, kendisi için büyük anlam ifade eden bu gece için emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Bayram konuşmasının devamında şunları söyledi: “Sayın Rektörümüzün de belirttiği gibi 19 Ekim 2004 yılında Gümüşhane’de başlayan serüvenime, her zaman mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum Gümüşhane Üniversitesi görevimi nasip olursa bu hafta bitireceğim. Kelkit’te, Köse’de ve Gıda Mühendisliği Bölümü’nde uzun yıllar görev yaptım. Her zaman üniversiteme ve bulunmuş olduğum konuma hizmet etmeye çalıştım. Tabi insanız, her zaman işlerin yoğun olması anlamında istemeden, bilmeden kalbini kırdığım bütün arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum. Özellikle Kelkit’te, Köse’de, Gıda Mühendisliği’nde ve öğrenci işlerinden sorumlu Rektör Yardımcısı olarak görev yaptığım süre boyunca Sayın Rektörüme, Rektör Yardımcısı arkadaşlarıma, daire başkanlıklarına ve genel sekreterliğin bütün çalışanlarına hassaten haklarını helal etmelerini istiyorum. Doktor Öğretim Üyesi, Doçentlik, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulunda Profesörlük gibi bütün akademik süreçlerini yaşadım ve her zaman mutlu oldum. Tabi bu anlamda ayrılmanın hüznünü de yaşıyorum. Öte yandan çocuklarımla birlikte olmanın ve asistan olarak ayrılmış olduğum bölüme tekrar Profesör olarak dönmenin onurunu ve gururunu da taşıyorum. Nasip olursa 17 Şubat 2020 tarihinde Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünde göreve başlayacağım. Bugünde, gelecekte de, geçmişte Gümüşhane Üniversitesi’nde çalışmış birisi olarak yad etmeyi her zaman onur duyarım. Sizlerin de yolunuz düştüğünde her zaman kapım sizlere açıktır. Sayın Rektörüme bu güzel organizasyon için ve sizlere de katıldığınız için tek tek teşekkür ediyorum.”

Yapılan veda konuşmalarının ardından Prof. Dr. Bahri Bayram’a Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek tarafından günün anlam ve önemine ilişkin hediye olarak kol saati ile “Gümüşhane Üniversi’nin kuruluşundan itibaren vermiş olduğunuz değerli hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki çalışma hayatınızda başarılar dilerim” yazılı bir plaket takdim edildi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 12.02.2020

image_print