Rektör Zeybek'e Karadeniz Rektörlerinden “Hayırlı Olsun” Ziyareti - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

14 Nisan 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Rektör Zeybek’e Karadeniz Rektörlerinden “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Son Güncelleme :

17 Mart 2021 - 22:58

Doğu Karadeniz Bölgesi Rektörleri, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e ikinci döneminin hayırlı olması dileğiyle tebriklerini iletmek üzere Gümüşhane üniversitesi’ni ziyaret ettiler.

İkinci kez rektör olarak atanan Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e “hayırlı olsun” dileklerinde bulunmak üzere Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan’ın ardından Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu tarafından da bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Bölge üniversiteleri arasındaki akademik ve idari iş birlikleri hususunda yapılan görüşmelerin de ele alındığı ziyaret sonrasında Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şu açıklamalarda bulundu: “Doğu Karadeniz Bölgesi Rektörleri olarak her yıl belli zamanlarda bir araya gelip, üniversitelerimizin genel durumu ve yapılacak ikili anlaşmalar ile projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaktayız. Bununla birlikte Rektörlerimiz arasında iyi niyet ve nezaket ziyaretleriyle de bu projelerimizi artırma gayreti içerisinde oluyoruz. Gümüşhane Üniversitesi’ne ikinci kez atanmamdan dolayı desteklerini ve tebriklerini iletmek için ziyaretlerde bulunan Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’ya çok teşekkür ediyorum. Umuyorum ki önümüzdeki bu 4 yıllık süreçte de yapacağımız iş birlikleriyle birlikte büyük işler başarıp, öncelikle bilim camiası başta olmak üzere, ülkemize ve milletimize faydalı hizmetler sunacağız. Üniversitelerimiz arası dayanışmanın artırılması amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerin bizim nezdimizdeki önemi büyüktür. Rektörlerimizle her daim güç birliği ve işbirliği içerisinde olacağız.”

KAYNAK: GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ – 17.03.2021

image_print