REKTÖR ZEYBEK’TEN TURİZM FAKÜLTESİ’NE ÖVGÜ - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

17 Eylül 2021 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

REKTÖR ZEYBEK’TEN TURİZM FAKÜLTESİ’NE ÖVGÜ

Son Güncelleme :

11 Temmuz 2018 - 10:20

Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi, yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalarla Gümüşhane ilinin turizm potansiyelini güçlendirme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Turizm Fakültesi öğretim üyeleri ve elemanları, 2017-2018 eğitim öğretim dönemini 6 Uluslararası Makale, 5 Ulusal Makale, 18 Uluslararası Bildiri, 1 Ulusal Bildiri, 2 Kitap Bölümü ve bir BAP Projesi yayınlayarak tamamladı.

Öğretim elemanları yaz döneminde de çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Turizm fakültesi bünyesinde açılan ve 2018-2019 eğitim öğretim döneminde öğrenci alacak olan Turizm Rehberliği Bölümü ile bölgesinde turizm alanında yapılan çalışmalara farklı bir boyut ve canlılık getirmeyi amaçlıyor.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, kurulduğu günden bu yana “Gelişen ve Geliştiren Üniversite” sloganıyla bölgesinde yükselen üniversitemizin, bünyesinde bulunan Turizm Fakültesi ile Gümüşhane ilimizin turizm potansiyeline ışık tuttuğunu dile getirerek: “Turizm Fakültemiz, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Turizm İşletmeciliği Bölümü Yüksek Lisans Programı’na 15 öğrenci aldı. Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden de 2017-2018 eğitim öğretim döneminde 18 öğrencisini mezun eden fakültemiz, doktora eğitimlerini tamamlayan 3 akademisyenimizi de Doktor Öğretim Üyesi olarak kadrosuna kattı. Ayrıca 2018-2019 eğitim öğretim döneminde YÖK tarafından onayı alınan Turizm Rehberliği Bölümü için ayrılan 60 kontenjana öğrenci alacağız. Turizm Fakültemiz gerek Doğu Karadeniz Bölümü’ndeki turizm çeşitliliği ve gerekse de Gümüşhane ilimizin turizm potansiyeline katkı sağlayacak seminer, sergi ve gezi faaliyetleri de dâhil birçok çalışmaya imza attı. Yıl içerisinde Turizm ve Gezi Kulübü olarak çevre illere geziler düzenleyen fakültemiz, öğrencilerimize başta Gümüşhane ilimiz olmak üzere birçok bölgenin tarihi ve turistik güzelliklerinin tanıtımını yaptı. Geçen yıl olduğu gibi fakültemiz bu yıl da genç ve dinamik kadrosuyla yeni eğitim-öğretim yılına tüm heyecanıyla hazırlanıyor. Bununla birlikte 2015 yılında başlatılan Sürdürülebilir Turizm Kongresi’nin 4’üncüsü, fakültemiz ev sahipliği ve önderliğinde ‘2’inci Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Kongresi’ olarak 20-22 Eylül 2018 tarihleri arasında Gümüşhane’de gerçekleştirilecektir. Doğu Karadeniz Bölümü ve Gümüşhane ilimiz için çok önemli olan bu kongrenin amacı, alanında uzman katılımcıların görüşleri doğrultusunda Gümüşhane ilinde sürdürülebilir turizmin geliştirilmesi ve mevcut sorunlara çözüm önerileri sunulmasıdır. Bununla birlikte, elde edilecek sonuçlara göre Gümüşhane’de turizm konusunda ilgili karar vericilerin sürdürülebilir turizm çerçevesinde planlama ve politikalar belirlemelerinde rehberlik edici öneriler sunmaktır. Turizm Fakültemizin 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başta fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kemal Çelik olmak üzere tüm öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını ve başarılı bir dönem geçirmelerini dilerim.” açıklamasında bulundu.

(Kaynak: Niyazi Poyraz)

 

image_print