Sağlık Lisesi Öğrencilerine Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon Etkinliği Düzenlendi - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

30 Eylül 2023 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

Sağlık Lisesi Öğrencilerine Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon Etkinliği Düzenlendi

Giriş Tarihi: 07 Aralık 2021 - 21:43

Son Güncelleme: 07 Aralık 2021 - 21:43

Gümüşhane İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi e-Twinning Kulübü “Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon” konulu bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Dr. Gülen Sönmez tarafından 9 ve 10. sınıf öğrencilerine “Medya Okuryazarlığı ve Dezenformasyon” konulu sunum gerçekleşti.

Okul Yönetimi, öğretmenler, okul-aile birliği temsilcileri ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte konuşan Dr. Gülen Sönmez, “Öğrenciler yürüttüğümüz bu proje ile medya okuryazarlığının ne olduğunu öğrenecek, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri gelişecek, medyada ya da internette gördükleri haberlerin doğruluğunu sorgulayabilecek, medyayı kullanma, medya iletilerini doğru anlama, mesajlara karşı kontrollü olma ve zararlı içeriklerden kendisini koruyabilme yeteneği kazanacak; kısacası medya okuryazarı olma konusunda büyük bir adım atacaklardır. Ayrıca bu projeler sayesinde öğrencilerimiz yabancı dili daha iyi kullanabilen, kendine güvenli araştırmacı ve teknolojik araçları daha etkin kullanabilen bireyler olacaklardır.” Dedi.

KAYNAK: GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ BASIN MÜDÜRLÜĞÜ – 07.12.2021

image_print

HABERLER