SALDIRI GİRİŞİMİ SONRASI BELEDİYE BAŞKANI ÇİMEN’DEN İLK AÇIKLAMA - GÜMÜŞHANE'DEN HABER - Yerel Haber SitesiGÜMÜŞHANE'DEN HABER – Yerel Haber Sitesi

16 Temmuz 2024 / Kuruluş: 15 ŞUBAT 2012

SALDIRI GİRİŞİMİ SONRASI BELEDİYE BAŞKANI ÇİMEN’DEN İLK AÇIKLAMA

Giriş Tarihi: 07 Kasım 2019 - 22:42

Son Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 23:23

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, bugün (7.11.2019 Perşembe günü) maruz kaldığı silahlı saldırı girişimi ile ilgili olarak şahsi sosyal medya hesabından saat 22.17 de bir açıklama yaptı.

BAŞKAN ÇİMEN’İN AÇIKLAMASI ŞÖYLEDİR:

Bugün yaşadığımız üzücü olaya ilişkin açıklamamız…

“Bugün (07.11.19) 13:00 sularında katıldığımız Cenaze namazının ardından hafriyat denetleme için çevreyoluna çıktık. Yaptığımız çalışmaları yerinde denetlemeye gittiğimizde, yanımıza yaklaşan bir hemşehrimiz, görüşmek için yanımıza yaklaştığını düşündüğümüz esnada elinde silah olduğunu fark ettik. Bunun üzerine ekibimizdeki koruma görevlileri gerekli müdahaleleri yaparak girişimi bertaraf etti. İçinde ses mermisi olduğunu düşündüğümüz silahıyla güvenlik görevlileri müdahale ederken yere bir el ateş etti ve olay mahallinden şahsi aracıyla kaçarak uzaklaştı.

Şahsımda ve ekibimde herhangi bir sağlık sorunu olmadığı gibi, bu saldırı girişiminin ne Belediyemizle ne de şahsımla bir bağlantısı olduğunu düşünmemekteyim. Çünkü saldırganın ne şahsımla ne de Belediyemiz bir hukuku yoktur.

Bu ve bunun gibi saldırıların bizleri hiçbir zaman yolumuzdan ve fikirlerimizden vazgeçirmeyeceği gibi şehrimize hizmet üretmekten de asla alıkoyamayacağını beyan etmek isterim. Görevi aldığım 2014’ten beri her alanda şehrimize yenilikler ve yeni hizmetler kazandırdık.

Yüce Yaradan’dan temennim; 31 Mart 2019 tarihinde halkımızın bana tekrar verdiği bu kutlu görevi “Halka hizmet Hakk’a hizmettir” düsturuyla yerine hakkıyla getirmeyi nasip etmesidir.

Altın Kalpli insanların şehrinde böyle olayların yaşanması üzücü olmakla birlikte bu olayın tüm halkımız tarafından kabul edilmeyeceğini biliyorum. Bu üzücü olayı yaşatan hemşehrimizin de en kısa sürede yanlışını anlayacağını ve bu hatasından dönerek tüm kamuoyundan özür dileyeceğini biliyorum. Şehrimizde nefret söylemi ve eylemi asla tasvip edilmemiştir. Bu tarz eylemler her kime yapılırsa yapılsın halkımız tarafından kınanmıştır.

Bugüne kadar halkımızın her kesimini ayırt etmeksizin dinleyen ve mesaimizin büyük kısmını halkımızın sorunlarına çare bulmak için harcayan bir kardeşiniz olarak, bu olayı hiç yaşanmamış sayarak aynı düsturla şehrime ve hemşehrilerime yakışır bir Belediye Başkanı olmaya ve onların her derdine çözüm bulmaya devam edeceğim. Saygılarımla”

www.gumushanedenhaber.com ailesi olarak GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN ERCAN ÇİMEN’E GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ SUNUYOR, YAPILAN MENFUR SALDIRI GİRİŞİMİNİ KINIYORUZ.

image_print

HABERLER